Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Marks, jednorożec i remis z Hiszpanią

„Nie obejrzałem meczu. Tak mnie denerwuje PiS, że nie jestem w stanie w spokoju tego oglądać” – oświadczył poseł Maciej Gdula w radiu RMF. Głupota, wypowiedź od czapy? W dniu meczu z Hiszpanią poseł Lewicy wybrał się za to na paradę równości w koszulce „Marksizm kulturowy”,

której przesłanie scharakteryzował: „Marks, jednorożec i tęcza – to musi się skończyć równością i szacunkiem”.

Na pewno? Marksizm w wydaniu praktycznym krzewił ojciec posła, Andrzej Gdula, jako zastępca Kiszczaka i szef Służby Polityczno-Wychowawczej, wychowującej w marksistowskim duchu ZOMO. Gdula junior jest więc lewicowym łącznikiem między starymi i nowymi czasy. Na paradę pójdzie, ale i pochwali Jaruzelskiego oraz zgani PiS za zbyt konfrontacyjne podejście do Putina. Gdy zbierzemy to wszystko razem, wypowiedź Gduli o kibicach pasuje nam do tej układanki. Kibiców antykomunistów nienawidzili bijący ich w latach 80. zomowcy – wychowankowie Gduli seniora, z kolei środowisko Gduli juniora postrzega stadiony jako wylęgarnie nacjonalizmu i homofobii. Gdyby jeszcze reprezentacja przegrała z Hiszpanią, wszystko byłoby OK. Jednak remis grozi silniejszym oddziaływaniem wylęgarni! Dlatego Gdula spokojny nie jest.

Piotr Lisiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.