Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

,,Dokąd zmierza ten świat?’’. Kolejny atak na katolicki kościół w Szczecinie

Do kolejnego szokującego ataku na katolickie wartości doszło w Szczecinie. Nieznani sprawcy sprofanowali figury maryjne w parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej. Na figurach wymalowano czerwoną farbą pentagram i odwrócone krzyże. Sprawą zajęła się policja.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 czerwca. W niedzielę poinformowała o nim za pośrednictwem mediów społecznościowych parafia.

- „Dzisiejszej nocy miało miejsce przykre wydarzenie. Sprofanowano i zniszczono figury Matki Bożej Fatimskiej i Niepokalanej na naszym wzgórzu przed kościołem... Może ktoś coś widział...? Dokąd zmierza ten świat...? Ave Maria!”

- czytamy na profilu parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie na Facebooku.

W rozmowie z portalem szczecin.naszemiast.pl proboszcz parafii, ks. Andrzej Buczma podkreślił, że mamy do czynienia z celowym działaniem.

- „Co prawda kiedyś ktoś zachlapał farbą stacje drogi krzyżowej, ale teraz można mówić o celowym działaniu i dewastacji”

- mówił duchowny.

Na figurach wymalowano satanistyczne znaki.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową mł. asp. Ewelina Gryszpan potwierdziła, że policja wykonała czynności procesowe, w tym oględziny miejsca zdarzenia. Sporządzono dokumentację fotograficzną i zabezpieczono nagrania z monitoringu. O sprawie poinformowana zostanie prokuratura.

za:www.fronda.pl

***
Szatańskie wzmożenia. Żal tych łowionych małomyślnych.

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.