Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

LGBT wchodzi do szkół. Wkrótce dzieci będą uczyły się nt. tęczowych aktywistów i ich “wkładu w historię oraz kulturę”

Szkocja stanie się wkrótce pierwszym krajem na świecie, którego program edukacyjny będzie zawierał zajęcia dotyczące LGBT. Szkockie dzieci oraz młodzież będą uczyć się m.in. o znanych osobach związanych z tęczowym ruchem, czy ich wpływem w historię oraz kulturę.

Nowy, postępowy program nauczania oznacza dodatkowe szkolenia dla nauczycieli w Szkocji. Dlatego tez opracowano specjalną platformę e-learning, na której będą zawarte nie tylko niezbędne materiały do prowadzenia zajęć o LGBT, ale także propozycje scenariuszy przeprowadzania poszczególnych lekcji. Zgodnie z nimi same prace na lekcjach będą bardziej “tolerancyjne”, co ma objąć np. treść zadań matematycznych.


-Dostępne na stronie materiały obejmują zarówno ćwiczenia dotyczące dyskryminacji, jak i uwzględniające osoby LGBTQ+ zadanie matematyczne, w którym młoda dziewczyna kupuje kartki na Dzień Ojca dla swoich ojców – pisze magazyn “Vogue” poruszający całą sprawę.

Wprowadzenie tęczowego programu nauczania to głównie zasługa grupy Time for Inclusive Education (TIE), która od dłuższego czasu zabiegała o to w szkockim parlamencie. Co ciekawe jeden z jej liderów, Liam Stevenson, przekonuje, iż wszelkie ich działania są “chrześcijańskie”, a nadrzędnym celem ma być “szanowanie i dbanie o siebie nawzajem” oraz “kształcenie zdrowych, młodych ludzi”.

Według “Vogue” na podobny krok powinno się zdecydować wkrótce inne państwo wschodzące w skład Wielkiej Brytanii. Mowa o Walii, której rząd już w 2018 roku zapowiadał wdrożenie podobnego programu nauczania do 2022 roku.

za:www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.