Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kanada: Informował o negatywnych konsekwencjach aktywności homoseksualnej. Stanie przed sądem za... nienawiść

Prorodzinny aktywista Bill Whatcott po raz pierwszy stanął 5 października przed sądem w Toronto za „przestępstwo z nienawiści”, które miał popełnić, gdy na gejowskiej paradzie w 2016 roku rozdawał ulotki informujące o negatywnych fizycznych i duchowych konsekwencjach aktywności homoseksualnej.

Whatcott wiele ryzykuje, decydując się na proces, ale twierdzi, że ma „moralny obowiązek”, aby przeciwstawiać się zarzutom.

„Jestem sądzony na podstawie przepisu o świadomej promocji nienawiści” – powiedział 1 października portalowi Life Site News. „To prawo samo w sobie jest straszne, sądzę, że jest niejednoznaczne” – dodał. Przepis odpowiedniego artykułu kanadyjskiego kodeksu karnego przewiduje karę do 2 lat więzienia dla każdego, kto inaczej niż w prywatnej konwersacji świadomie promuje nienawiść przeciwko jakiejkolwiek określonej grupy ludzi. Prokurator żąda dla Whatcotta kary 18 miesięcy więzienia.

Whatcott, który nie chciał dogadywać się z prokuratorem, powiedział, że odrzucił propozycję ugody opiewającą na 3 lata ograniczenia wolności w zawieszeniu. „Nie mogłem zgodzić się na karę, to jest tak jawnie absurdalne, że mam obowiązek wobec tego kraju, aby się na to nie zgadzać”.

Do incydentu, o który toczy się proces, doszło w 2016 roku, kiedy Whatcott i kilka innych osób maszerowało w paradzie gejowskiej w Toronto w maskach i przylegających do ciała zielonych kostiumach jako członkowie „Stowarzyszenia Konsumujących Konopie Zombie-gejów”.

Ulotki, których rozpowszechnianie zostało zabronione przez sąd, zawierały grafiki poświęcone chorobom przenoszonym drogą płciową, cytaty z Biblii i statystyki dotyczące zachowań homoseksualnych.

za:bialykruk.pl

***

Ongiś zaczytywaliśmy się książką Arkadego Fiedlera "Kanada pachnąca żywicą". Teraz zapach - to swoisty odór "postępowej" mody. Smutne...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.