Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Walka z faszyzmem na wszystkich frontach

W weekend toczyła się zażarta walka z faszyzmem. Wpierw Rafał Ziemkiewicz, który odwoził córkę na studia, został aresztowany i wydalony z Wielkiej Brytanii. Następnie dziennikarze Onetu i „Gazety Wyborczej” rzucali, niczym małpkom banany, cukierki dzieciom migrantów w Michałowie.

Po to, by pstryknąć zdjęcia i wysłać w świat – oczywiście wszystko w ramach walki z faszyzmem. Tymczasem w mediach społecznościowych pojawił się nowy klip – autorskie wykonanie przeboju Maty nagrał adwokat oskarżony o spowodowanie wypadku. Zginęły dwie kobiety, ale humor dopisuje. Należy przecież do uprzywilejowanej grupy społecznej, która systemowo walczy z otaczającym nas narodowo-konserwatywnym faszyzmem. Kropkę nad i postawił Grzegorz Piątek. „To całe faszystowskie gówno, w którym się znaleźliśmy, też się kiedyś skończy” – obiecał nominowany do literackiej nagrody Nike 2021, fundowanej przez „Wyborczą”.

– Brawo za to, co pan powiedział i co pan napisał – podziękowała Grażyna Torbicka w relacji transmitowanej w TVN. Jeśli czytasz te słowa i myślisz inaczej niż liberalne elity, miej się na baczności – zapewne i ty jesteś faszystą.

Tomasz Teluk

za:niezalezna.pl

***
Rzec by można - naćpani postępem...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.