Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Przeciwdziałanie prześladowaniom chrześcijan, którzy bronią tradycyjny model rodziny i macierzyństwa, jest wyzwaniem naszych czasów

Do Organizacji Narodów Zjednoczonych trafił raport, który postuluje kary za krytykę teorii genderowej czy edukacji seksualnej – poinformowało Human Life International Polska. Dokument dla organizacji opracował niezależny ekspert, który zajmuje się ochroną przed przemocą i dyskryminacją ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Pod koniec września tego roku Sekretarz Generalny przekazał raport do Zgromadzenia Ogólnego. W dokumencie twierdzi się, że sprzeciw wobec przyznawania kolejnych uprawnień środowiskom LGBTQ prowadzi do przemocy wobec tych osób.

Organizacje prorodzinne i Kościół katolicki oskarża się m.in. o odczłowieczanie i sprzyjanie dyskryminacji. W raporcie atakowany jest także tradycyjny model rodziny i macierzyństwa.  To kolejny przykład forsowania akceptacji dla LGBT, bez możliwości sprzeciwu – wskazała Ewa Kowalewska, dyrektor [Human Life International Polska] w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

    – Przeszkadzają wszyscy, którzy bronią wartości. W związku z tym różne organizacje pozarządowe stawia się pod pręgierzem. Kościół katolicki jest interpretowany jako jedna z takich organizacji i traktuje się naukę Kościoła w tej sprawie oraz próbuje się wywrzeć presję. Jest to bardzo niepokojące. Działania te idą w kierunku prześladowań chrześcijan, którzy bronią wartości. Musimy być świadomi zagrożeń i przeciwdziałać im na tyle, na ile jesteśmy w stanie. Jest to wyzwanie naszych czasów – akcentowała Ewa Kowalewska.

Raport nie ma uzasadnienia w międzynarodowym prawie. Jednak nie ma wątpliwości, że zostanie wykorzystany przez agendy ONZ do realizacji postulatów środowisk LGBT. Może być również narzędziem, które posłuży rządom poszczególnych krajów do uzasadniania penalizacji krytyki ideologii gender.

W ubiegłym roku ten sam ekspert wydał raport wzywający do kryminalizacji psychoterapii wobec niechcianych zachowań homoseksualnych. Psychiatrów oferujących taką pomoc nazwał „sprawcami”.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.