Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

PE będzie dyskutował o tzw. aborcji w Polsce. B. Kempa: To próba podważania konserwatywnych wartości

W środę w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata dotycząca zabijania dzieci nienarodzonych w Polsce. Debatę zaplanowano w kontekście pierwszej rocznicy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego uznającego tzw. aborcję eugeniczną za niezgodną z ustawą zasadniczą.

Zdaniem europoseł Beaty Kempy zorganizowanie debaty dotyczącej tzw. aborcji w Polsce to przejaw prób podważania konserwatywnych wartości i chęci wpływania na polskie prawodawstwo.

Sam tytuł debaty wprowadza w błąd. Zasugerowano w nim, że tzw. aborcja jest teraz niemal całkowicie zakazana. Tymczasem obowiązujące prawo dopuszcza ten proceder w przypadku zagrożenia życia matki oraz gdy ciąża to efekt czynu zabronionego.

Jak mówiła Beata Kempa, celem dyskusji na forum europarlamentu może być także chęć wywołania w Polsce społecznych manifestacji i podsycanie emocji.

    – To próba wywołania w Polsce kolejnych zamieszek, uaktywnienia pewnej pani, która jest bardzo wulgarna. Na pewno jest to próba dania forum różnego rodzaju feministkom i tym, którzy są przeciwnikami życia, aby mogli zaprezentować swoje poglądy w Unii Europejskiej. Musimy być bardzo rozsądni w tej debacie. Ponadto wystosowaliśmy swoją rezolucję. Musimy świadczyć, że cywilizacja życia jest tą cywilizacją, o której musimy pamiętać – powiedziała Beata Kempa.

W listopadzie ubiegłego roku Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której stwierdzono, że orzeczenie TK „odbiera kobietom zapewnienie podstawowych praw człowieka”. Dodano też, że taki wyrok to kolejny przejaw zanikającego w Polsce państwa prawa.

za:www.radiomaryja.pl

***

"W listopadzie ubiegłego roku Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której stwierdzono, że orzeczenie TK „odbiera kobietom zapewnienie podstawowych praw człowieka”.

... Takiej argumentacji to chyba nawet naziści nie wymyślali... Ale postęp-to postęp. Szatański.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.