Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kasta basta! Sąd uchylił decyzję wojewody ws. Marszu Niepodległości

Jak informuje PAP, Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza i uchylił decyzję wojewody mazowieckiego dotyczące rejestracji "Marszu Niepodległości”.

Jak wcześniej informowały media, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował w poniedziałek o podpisaniu decyzji zezwalającej na  rejestrację zgromadzenia cyklicznego, jakim jest "Marsz Niepodległości", dodając że decyzja została wydana na okres trzech lat.

Z kolei rzeczniczka ratusza warszawskiego Monika Beuth-Lutyk powiedziała: - Informowaliśmy już wcześniej pana wojewodę, że wydarzenie to nie odbywało się cyklicznie. W ubiegłym roku nie odbyło się ostatnie z cyklicznych zgromadzeń organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

- Prezydent wydał zakaz jego organizacji, który został utrzymany postanowieniami sądów dwóch instancji (Okręgowego i Apelacyjnego). Oznacza to, że to zgromadzenie nie miało kontynuacji w ciągu ostatnich trzech lat – dodała.

Zarówno stanowisko ratusza jak i orzeczenie sądy są tym bardziej kuriozalne, ponieważ w ubiegłym roku masz co prawda nieformalnie, ale jednak miał miejsce, a ponadto przeszkoda zaistniała nie z winy organizatorów, ale z uwagi na pandemię koronawirusa.

za:www.fronda.pl

***

Bąkiewicz ws. zakazu Marszu Niepodległości: Składamy odwołanie do wyższej instancji od haniebnego wyroku

 Anarchia sądowa ciąg dalszy. Sąd uznał za zasadny wniosek @trzaskowski_ o uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu naszego zgromadzenia cyklicznego. Marsz Niepodległości i tak się odbędzie. Zapraszamy 11.11 do Warszawy - Niepodległość nie na sprzedaż! - napisał na Twitterze Rober Bąkiewicz na Twitterze szef Marszu Niepodległości. Jak dodał, wydarzenie i tak się odbędzie.

Jak dalej dodaje, w trakcie odczytywania uzasadnienia wyroku sąd nie reagował na zgłaszane przez pełnomocnika Marszu uwagi, że po stronie organizatorów występowały problemy techniczne z dźwiękiem.

Jak przekazał Bąkiewicz, stowarzyszenie złoży odwołanie do wyższej instancji.

„Sędziowska kasta w najgorszym wydaniu. Decyzję wojewody mazowieckiego ws. #MarszNiepodległości uchylił sędzia Andrzej Sterkowicz. To syn Czesława Sterkowicza, który był na liście Antoniego Macierewicza w związku z wykonaniem uchwały lustracyjnej” – dodaje Bąkiewicz.

za:www.fronda.pl

***

Kolejna próba zmiany Ronda Dmowskiego na … Praw Kobiet. Czy szykują się prowokacje podczas Marszu Niepodległości?

- Sądzę, że gdyby doszło podczas Marszu Niepodległości do działań niezgodnych z prawem, byłoby to bardzo wygodne dla wnioskodawców zniesienia nazwy Ronda Romana Dmowskiego – powiedział radny Warszawy Filip Frąckowiaka z PiS.

Jak się okazuje Rada m.st. Warszawy ma się ponownie zająć sprawą możliwej zmiany nazwy Ronda im. Romana Dmowskiego na „Rondo Praw Kobiet”.

- W marcu 2021 r. do Przewodniczącej Rady m.st. Warszawy wpłynęła petycja nr 13/2021 w sprawie podjęcia przez Radę m.st. Warszawy uchwały +o zmianę nazwy Ronda Romana Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet+. Rozpatrzenie petycji przez Radę m.st. Warszawy planowane jest podczas sesji w dniu 18 listopada br. - możemy przeczytać w odpowiedzi ratusza na interpelację złożoną przez radnego Filipa Frąckowiaka w tej sprawie.

Odnosząc się do tej petycji Frąckowiak stwierdził, że „koledzy z Prawa i Sprawiedliwości nie będą rekomendować rozpatrywania tej petycji, ponieważ nie pojawiły się żadne nowe informacje dotyczące biografii Romana Dmowskiego, które mogłyby posłużyć, jako argument do zniesienia nazwy ronda, a następnie nadania nowej”.

Ja dodał, tzw. uchwała nazewnicza Rady Warszawy mówi wprost o konieczności wystąpienia szczególnych okoliczności, które mogłyby umożliwiać dokonanie zniesienia obecnej nazwy ronda. Stąd też radny PiS przestrzega organizatorów i uczestników Marszu Niepodległości przed możliwymi prowokacjami.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że wiele środowisk jest przeciwnych zmianie nazwy Ronda im. Romana Dmowskiego na jakąkolwiek inną. W tej sprawie dla portalu Fronda wypowiadali się już, cytowany radny PiS Filip Frąckowiak, ale też Monika Jaruzelska, radna niezrzeszona i publicystka.

za:www.fronda.pl/a/kolejna-proba-zmiany-ronda-dmowskiego-na-praw-kobiet-czy-szykuja-sie-prowokacje

***
To kobiety mają jakieś braki w...prawie?
Wszystkie?
Czy-niektóre- w specyficznych wzmożeniach?
- Rzec można -zabójczych wzmożeniach...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.