Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Demokracja po warszawsku

Stołeczny ratusz prowadzi brudną grę wokół 11 listopada. Nikt nie jest zaskoczony, że Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do odwołania złożonego przez prezydenta m.st. Warszawy, który nie zgodził się z decyzją wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego.

To są polityczne porachunki, a nie troska o dobro wspólne związane z zagrożeniem epidemicznym. Rafał Trzaskowski z całych sił wspierał w ub.r. Czarny Protest. Miasto było stroną jawnie sympatyzującą z ośmiogwiazdkową akcją. Do kogo należy przestrzeń publiczna w polskich miastach?

W stolicy – do lewicy i liberałów. Niewykluczone, że w miastach rządzonych przez liberałów i lewicę przestrzeń publiczna będzie stopniowo zamykana przed prawicą. Pretekst się znajdzie – da się wykazać, że przemarsz proliferów, katoliczek, niepodległościowców to promocja faszyzmu lub ksenofobii. Każde zamieszanie da się przedstawić jako uderzenie w porządek publiczny. Jedynie słusznie maszeruje się wszak pod tęczowymi i niebiesko-żółtymi flagami. Z czerwoną błyskawicą i ośmioma gwiazdkami. Władze stolicy wyznaczają niebezpieczne trendy.

Krzysztof Wołodźko

za:niezalezna.pl

***

Sąd?... Teraz?... Jeszcze?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.