Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Morawska-Stanecka z Lewicy chce zmienić prawo, aby karać ,,znieważanie’’ osób LGBT

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka złożyła zawiadomienie do prokuratury w związku z wystąpieniem Krzysztofa Kasprzaka, który prezentował w Sejmie projekt „Stop LGBT”. To jednak nie wszystko. Parlamentarzystka chce zmienić prawo, aby „mowa nienawiści, czy znieważanie ludzi jeśli chodzi o orientację seksualną były również ścigane”.

Niedawno wicemarszałek Gabriela Morawska-Stanecka zasłynęła kuriozalnymi przepychankami z funkcjonariuszami strzegącymi polsko-białoruskiej granicy. Teraz media piszą o niej z innego powodu. Wicemarszałek poinformowała, że skierowała do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Krzysztofa Kasprzaka. Chodzi o jego wystąpienie w Sejmie w czasie debaty nad projektem „Stop LGBT”.

- „Zawiadomienie zostało skierowane do prokuratury Warszawa - Śródmieście i dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa przez przedstawiciela obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Stop LGBT, pana Krzysztofa Kasprzaka w czasie debaty sejmowej, która odbyła się 28 października 2021 r. Wnoszę do prokuratury, by zbadała jego słowa pod kątem przestępstwa nawoływania do nienawiści z art. 256 Kodeksu karnego i publicznego znieważenie grupy ludności - czyli art 257” - przekazała parlamentarzystka Polskiej Agencji Prasowej.

Morawska-Stanecka ma jednak znacznie większe ambicje. Chce zmienić prawo, aby ścigane było „znieważanie” ze względu na orientację seksualną.

- „Zdaję sobie sprawę z tego, że prokuratura może powiedzieć, że nie ma tutaj przesłanek dotyczących znieważania narodowości, ale uważam, że to zawiadomienie może być pierwszym krokiem do tego, by być może wreszcie postarać się o dokonanie takich zmian w Kodeksie karnym, by mowa nienawiści, czy znieważanie ludzi jeśli chodzi o orientację seksualną były również ścigane. Być może jakiś prokurator pochyli się nad sprawą” - stwierdziła.

za:www.fronda.pl

***

Nazwy, barwy-zmieniają się - nawyki pozostąją...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.