Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kolejne obsesje Grossa w „Newsweeku”: „W Polsce rozsadnikiem antysemityzmu jest nie tylko prawicowa władza, ale także Kościół”

Jest niemal mistrzem w zohydzaniu Polaków za granicą i nie tylko. Tomasz Gross znów dał popis swojej nienawiści do wszystkiego co polskie. Tym razem opowiadał o Polsce, której nie ma na łamach życzliwego mu tygodnika „Newsweek”. Antypolskie obrzydliwości i zwykłe kłamstwa nie spotkały się z jakąkolwiek kontrą ze strony pracownicy tego tygodnika Aleksandry Pawlickiej, która jawnie wspierała Grossa w jego narracji.

/..../

W Polsce rozsadnikiem antysemityzmu jest nie tylko prawicowa władza, ale także Kościół. Tak było przed wojną i tak jest po wojnie. Małe parafie i wielkie diecezje, lokalni proboszczowie i znani biskupi są utrwalaczami antysemityzmu jako formuły tożsamościowej. Można więc powiedzieć, że tak jak pogarda stanowi fundament reżimu pisowskiego, tak Kościół jest tego reżimu rusztowaniem– przekonywał Tomasz Gross w „Newsweeku”.

Pawlicka dopytywała więc, czy „nasze wolnościowe i solidarnościowe tradycje są płytkie, skoro antysemityzm wciąż wybija?”

Płytkie, niedojrzałe, pozbawione zakorzenienia. Tymczasem przekaz endecki sprytnie podszywa się pod prawdziwą wolność, prawdziwy patriotyzm, prawdziwą formę troski o narodową spuściznę – odpowiedział Gross.

„Cofnięcie cywilizacyjne”?

Gross stwierdził też, że w Polsce nastąpiło podobno „cofnięcie polityczno-cywilizacyjne”.

Kaczyński i jego ekipa to ludzie, którzy wyciągają z nas najgorsze rzeczy, uruchamiają najniższe instynkty. To banał, co powiem, ale gdy spojrzeć, co dzieje się z tym krajem od 2015 r., to pod każdym względem następuje cofnięcie polityczno-cywilizacyjne. To jest kraj, który przestaje znaczyć w międzynarodowej społeczności, kraj, który jest zostawiony sam sobie, osłabiony, w którym życie polityczne zaczęło być całkowicie alienujące. Kraj, z którego młodzi ludzie, ci najlepsi, wyjeżdżają… – opowiadał Tomasz Gross.

Gross zohydza mundur

Gross, który co rusz hańbi pamięć o polskich bohaterach, który neguje wieli wysiłek Polaków w ratowaniu swoich żydowskich sąsiadów, w trakcie II Wojny Światowej, tym razem chce „zadbać” o mundur polskiego żołnierza.

To, do czego zmuszani są żołnierze i funkcjonariusze Służby Granicznej, jest zhańbieniem polskiego munduru. Żołnierz, który bierze małe dziecko i wywozi je do lasu, zostawia bezbronne na pastwę nocy i zimna, to straszna demoralizacja. Takich rzeczy robić nie wolno. Ja rozumiem, że są granice i że granic trzeba bronić i że w UE jest konsensus w sprawie ochrony wschodniego krańca wspólnoty, ale ludzi nieszczęśliwych i umierających trzeba potraktować po ludzku – stwierdził.

Tomasz Gross nie rozumie Polaków. Ich dobro, tradycja, wiara to dla niego obce idee. Więcej, działają na niego jak płachta na byka. Znów dał temu wyraz, w kolejnym nienawistnym wywiadzie.

WB

za:https://wpolityce.pl


***

...Obsesja?...Wydaje się raczej, iż to stałe zadania zlecone do BEZWZGLĘDNEGO wykonywania...                                                  

Przez.... przez Szefa z piekła rodem... to oczywiste, ale

...ale poprzez jakiego "pełnomocnika" ?...                              

...Od Springera?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.