Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

USA: Biden nie wycofa się z oskarżeń wobec 18-latka, który bronił się przed bandytami

W zeszłym tygodniu ława przysięgłych sądu hrabstwa Kenosha w stanie Wisconsin uznała niewinność 18-letniego Kyle’a Rittenhouse’a  w głośnej sprawie o śmiertelne postrzelenie dwóch mężczyzn podczas zeszłorocznych zamieszek. W rzeczywistości bowiem działał on w obronie własnej. Mimo to

sekretarz prasowy Białego Domu, Jen Psaki, powiedziała, że prezydent nie przeprosi za wypowiedź w której przedstawił podsądnego jako „białego supremacjonistę”.

Podczas swojej kampanii prezydenckiej Biden udostępnił wizerunek Rittenhouse’a na filmie video, który opublikował na Twitterze chcąc połączyć byłego prezydenta Trumpa z radykalnymi ruchami. Podobne koneksje chciał przypisać samemu Rittenhouse’owi podczas występu w CNN niedługo przed dniem wyborów.

„Prezydent wypowiedział się na temat werdyktu w zeszłym tygodniu” – odpowiedziała Psaki. „W oczywisty sposób potępił gniew, podziały i przemoc, którą widzieliśmy w całym kraju ze strony takich grup jak Proud Boys [Dumni Chłopcy] i inne grupy, których fotografie udostępniała ta osoba”.

Biden wypowiedział się z niechęcią o werdykcie: „pozostawi on wielu Amerykanów z uczuciami gniewu i zaniepokojenia, nie wyłączając mojej osoby”. Jednak jednocześnie prezydent podkreślił, że decyzja ławy przysięgłych musi być uszanowana.

Natomast Rittenhouse powiedział podczas wywiadu dla telewizji Fox News, że poczuł się zniesławiony przez prezydenta.

za:bialykruk.pl

***

Kłopoty nastolatka, który strzelał do Antify, jeszcze się nie skończyły. Teraz czeka na pozwy od rodzin ofiar

Wygląda na to, że kłopoty Kyle’a Rittenhouse’a nie skończyły się wraz z uniewinnieniem. Specjalizujący się w takich sprawach prawnik jest przekonany, że teraz czekają go pozwy cywilne od rodzin jego „ofiar”.

Rittenhouse brał udział w zeszłym roku w zamieszkach ruchu Black Lives Matter w Kenoshy. Został poproszony przez właściciela jednej z firm o jej pilnowanie przed wściekłym tłumem. W trakcie wdał się w konfrontację z członkami Antify, zastrzelił dwóch z nich i zranił trzeciego. W sobotę ława przysięgłych zgodziła się z argumentacją obrony, że działał w samoobronie i nie miał innego wyjścia i uniewinniła go ze stawianych mu zarzutów.

Zdaniem byłego zastępcy prokuratora federalnego Neamy Rahmaniego, który specjalizuje się teraz w sprawach o odszkodowanie, to dopiero początek jego kłopotów. Prawnik jest przekonany, że Rittenhouse wkrótce, być może już w najbliższych tygodniach, zostanie pozwany przez rodziny jego „ofiar”, które będą domagać się od niego odszkodowania. Jego zdaniem jest to nieuniknione.

Prawnik zauważył, że wyrok sądu w Kenoshy nie ma tutaj znaczenia. Zwrócił uwagę na słynną sprawę futbolisty O.J. Simpsona. Sportowiec został oskarżony o zabójstwo swojej byłej żony i jej przyjaciela. Sąd go uniewinnił w sprawie karnej, ale inny sąd w sprawie cywilnej i tak nakazał mu wypłacenie odszkodowań.

Rahmani zauważył, że Rittenhouse’a w takich procesach czeka cięższa przeprawa niż w sądzie w Kenoshy. Zauważył bowiem, że w procesach karnych są najwyższe standardy, a w procesach z pozwów cywilnych są one już dużo niższe – np. do bycia uznanym za winnego nie trzeba jednogłośnej decyzji ławy przysięgłych, wystarczy zwykła większość. Zauważył też, że tym razem oskarżenie może okazać się bardziej kompetentne niż to w Kenoshy.

za:www.stefczyk.info

***

Znaczy-bida z prawem za Bidena...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.