Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skrajna lewica chce zmiany nazwy warszawskiego Ronda im. R. Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet

Skrajna lewica kontynuuje starania o przemianowanie warszawskiego Ronda im. Romana Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet. Pomysł zaaprobowała w tym tygodniu Warszawska Rada Kobiet przy Rafale Trzaskowskim, prezydencie stolicy. W czasie sesji zgłoszono również pomysł zmiany nazwy placu Inwalidów, która rzekomo jest obraźliwa dla osób z niepełnosprawnościami.

W ubiegłym tygodniu Rada Warszawy przyjęła petycję dotyczącą zmiany nazwy Ronda im. Romana Dmowskiego.

Filip Frąckowiak, radny Warszawy, podkreślał na antenie TV Trwam, że celem środowisk lewicowych jest wyparcie pamięci o Romanie Dmowskim ze świadomości warszawiaków. Ocenił, że  pomysł zmiany nazwy ronda w Warszawie nie ma szans na wdrożenie pod kątem prawnym oraz społecznym.

– Uchwała nazewnicza mówi wprost, że nazwę można zmienić tylko wtedy, gdy zaszły jakieś szczególne okoliczności, np. dowiadujemy się, że patron tego miejsca w swojej biografii miał coś niegodnego, o czym wcześniej nie wiedzieliśmy. Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku Romana Dmowskiego, nie zniknęło rondo, więc nie zachodzą żadne przesłanki, które pozwoliłyby wypełnić zapisy uchwały nazewniczej mówiącej o możliwościach zniesienia nazwy – zaznaczył Filip Frąckowiak.

Pomysł przemianowania Ronda im. Romana Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet zrodził się po demonstracjach zorganizowanych przez tzw. strajk kobiet. W 2020 roku do ratusza wpłynęły dwa wnioski w tej sprawie. Zostały jednak zaopiniowane negatywnie.

za:www.radiomaryja.pl


***
...Mówisz, że ...małorozumność?...  Ej tam, ej tam-przecie muszą czymś się wykazywać.
A że Sens gdzieś uciekł... u zarania... to się bierze to co aktualna moda-postępowa moda-nakazuje.

PS. To żądanie umiarkowane. Przecie można byłoby żądać nazwy...  hmm... Palących chuci?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.