Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Brzezinski: Jako nowy ambasador USA w Polsce absolutnie będę naciskał w sprawie praw osób LGBTQI+

Wczoraj podczas wysłuchania w amerykańskim Senacie, nominowany przez prezydenta Joe Bidena do roli nowego ambasadora w Warszawie, Mark Brzezinski zadeklarował, że absolutnie będzie naciskał na polskie władze w sprawie poszanowania praw osób LGBTQI+. Uznał też, że w Polsce powinno dojść do odnowy demokratycznej.

„Będę kontynuował promocję naszych wspólnych zobowiązań, by wspierać fundamentalne swobody i praworządność jako niezbędne dla demokracji i centralne dla relacji USA–Polska” – powiedział Brzezinski w amerykańskim Senacie.

„W szczególności, będę nadal podkreślał w kontaktach z polskimi władzami wagę bezstronnego sądownictwa, niezależnych mediów i poszanowania praw człowieka dla wszystkich, w tym osób LGBTQI+ i członków innych mniejszości” – stwierdził syn doradcy prezydentów USA, Zbigniewa Brzezińskiego, dodając później, że „absolutnie” będzie naciskał na polskie władze w tych kwestiach i oświadczył: „Przychodzę jako ambasador z bardzo jasnym przesłaniem: Ameryka jest za równością”.

Granice Polski muszą być bezpieczne, ale w Polsce powinno dojść też do odnowy demokratycznej” - zapowiedział nominat Bidena. „Nie da się przecenić faktu, że rola Polski jako sojusznika NATO i członka NATO oraz UE jest związana ze zobowiązaniami dotyczącymi wartości demokratycznych i demokratycznych praktyk” – mówił Brzezinski.

Zasygnalizował również: „Jeśli zostanę zatwierdzony, będę współpracował z Polską, by wspierać władze i naród pokojowej i całej Ukrainy, podobnie jak aspiracje narodu białoruskiego”.

Aby zostać nowym ambasadorem USA w Polsce Mark Brzezinski będzie musiał zostać zatwierdzony podczas głosowania w amerykańskim Senacie, które może nastąpić jeszcze przed końcem roku.

za:www.fronda.pl

***

Brzezinski mówił w Senacie USA o LGBT w Polsce. Jest odpowiedź Waszczykowskiego

– Zastanawiam się czy kandydat na ambasadora nie myli swojej roli – napisał Witold Waszczykowski o kandydacie na ambasadora USA w Polsce.

 W środę w Senacie USA odbyło się wysłuchanie mianowanego przez Joe Bidena do roli nowego ambasadora w Polsce Marka Brzezinskiego. Dyplomata podkreślił, że w swojej pracy skupi się przede wszystkim na kwestiach związanych z praworządnością, ochroną praw człowieka oraz lobbingiem na rzecz środowisk LGBT.

Do jego słów odniósł się były szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. Polityk PiS podkreślił, że słowa Brzezińskiego mogą wskazywać, że ten "pomylił swoje role".

 "Zastanawiam się czy kandydat na ambasadora nie myli swojej roli z reprezentowaniem jakiejś organizacji poza-rządowej i czy pamięta do jakiego kraju miałby jechać. Mam nadzieję że zapozna się z Polską w rozmowie z amb @mmagierowski" – wskazuje Waszczykowski.

W kolejny wpisie polityk wyraził nadzieję, że kandydat na ambasadora przed przyjazdem do Polski "zapozna się z konwencją wiedeńską z 1961 o stosunkach dyplomatycznych, szczególnie z art 41.1 o nie mieszaniu się w sprawy wewnętrzne państwa przyjmującego ambasadora".

Magierowski ambasadorem Polski w USA

W ubiegłą środę Marek Magierowski przybył do Waszyngtonu, by objąć tamtejszą placówkę dyplomatyczną. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Wilczka, który swoje obowiązki pełnił przez 5 lat.

"Z przyjemnością ogłaszamy przyjazd nowego ambasadora Polski w Stanach Zjednoczonych, p. Marka Magierowskiego, wyznaczający początek nowego rozdziału obecności dyplomatycznej Polski w Waszyngtonie" – czytamy na oficjalnym koncie Twitterowym ambasady RP w Waszyngtonie.

Magierowski wcześniej kierował pracą ambasady Polski w Izraelu.

za:dorzeczy.pl


***
Mark Brzezinski-dyplomata?... Serio?... Takie nazwisko i takie maniery?... Komu zależy na psuciu stosunków Polski z USA?...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.