Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sędziowie fetują szefa

„Niezawiśli” sędziowie zgotowali owację Donaldowi Tuskowi na jubileuszu powołanej przez środowiska PO i jej medialnego koalicjanta z ul. Czerskiej organizacji, która pod hasłem „obrony demokracji” prowadzi działalność o charakterze bojówkarskim.

To „zapomnienie się” sędziów, którzy do niedawna skandowali słowo „konstytucja” – choć po tym, jak przewodnicząca KE oświadczyła, że polska konstytucja to prawo podrzędne wobec rozporządzeń UE, nieco w tym przycichli – jest niezwykle symboliczne. Tu o żadnych niezawisłych sędziach nie może być przecież mowy – to wprost działacze opozycji i jako tacy powinni zrzucić sędziowskie togi. Konstytucja mówi jasno: sędzia nie może uczestniczyć w akcjach politycznych czy partyjnych. To, że przedstawicielom Iustitii, organizacji w istocie czysto politycznej, skupiającej sędziów zwalczających rząd, nie zapaliła się lampka alarmowa, gdy wybierali się na imprezę KOD i gdy oklaskiwali Tuska, świadczy o odrzuceniu przez nich choćby pozorów przestrzegania zasad praworządności. Wyjaśnienia, że byli na imprezie „organizacji pozarządowej”, a lidera totalnej opozycji oklaskiwali „kurtuazyjnie”, są żałosnym kłamstwem. Oklaskiwali swego lidera. Akuratnego dla poziomu tej kasty.

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.