Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Reklama aborcji, uderzenie w ruch pro-life, więcej praw dla LGBT - oto plany nowej niemieckiej koalicji

Partie SPD, Zielonych i FDP podpisały dziś w Berlinie umowę koalicyjną, w której sporo miejsca poświęcono kwestiom obyczajowym i społecznym. Legalna sprzedaż marihuany, zniesienie zakazu reklamowania aborcji, więcej praw i ochrony dla osób LGBT+, to niektóre z poruszonych w umowie spraw.

Zgodnie z podpisaną dziś umową koalicyjną w przyszłości konopie indyjskie mają być dostępne dla dorosłych do celów konsumpcyjnych w licencjonowanych sklepach.

Planowana ustawa ma zostać po czterech latach zweryfikowana pod kątem "skutków społecznych". W umowie koalicyjnej partii przyszłego niemieckiego rządu czytamy też:
"Zaostrzymy przepisy dotyczące marketingu i sponsoringu alkoholu, nikotyny i marihuany".

Aby zapobiegać nadużywaniu alkoholu i nikotyny, trzy partie chcą "skoncentrować się na zwiększonej edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży i kobiet w ciąży".

Reklama aborcji, uderzenie w pro-life

Zapis dotyczący dostępności marihuany wywołuje protesty niemieckiej policji, a Niemieckie Stowarzyszenie Konopne (Der Deutsche Hanfverband) mówi w kontekście tych planów o wielkim sukcesie.

Nowy rząd ma też zamiar obniżyć minimalny wiek uprawniający do udziału w wyborach federalnych z 18 do 16 lat.

Zgodnie z ustaleniami koalicjantów zakaz reklamowania aborcji (paragraf 219a kodeksu karnego) ma zostać zniesiony. "Lekarze powinni mieć możliwość udzielania publicznych informacji na temat aborcji bez obawy przed oskarżeniem. W związku z tym skreślimy § 219a " - głosi umowa.

Umowa stwierdza również, że "aborcje powinny być częścią edukacji medycznej i szkoleń".
"Przeciwstawimy się za pomocą skutecznych środków prawnych tzw. chodnikowemu nękaniu (protestom przed gabinetami lekarskim, w których dokonuje się aborcji) przez antyaborcjonstów" - piszą koalicjanci.

"Rodziny" z dwiema matkami

Prawo rodzinne ma zostać zreformowane. Rodziny z dwiema matkami mają być traktowane równo w prawie rodzicielskim. "Jeśli dziecko urodzi się w małżeństwie dwóch kobiet, obie są automatycznie prawnymi matkami dziecka, chyba że ustalono inaczej" - napisano w umowie.

Koszty leczenia w związku ze zmianą płci mają być w całości pokrywane przez ustawowe ubezpieczenie zdrowotne.

W umowie koalicyjnej SPD, Zieloni i FDP piszą:
"Bierzemy pod uwagę potrzeby słabszych grup społecznych, takich jak kobiety niepełnosprawne, kobiety-uchodźcy, a także osoby queer".

Przestępstwa z nienawiści przeciwko osobom LGBTQ mają być w przyszłości zwalczane bardziej zdecydowanie.

W celu "przeciwdziałania wrogości wobec osób queer opracowujemy i wdrażamy (...) Krajowy Plan Działań na rzecz Akceptacji i Ochrony Różnorodności Płciowej i Seksualnej". Nowy rząd będzie wspierać "kraje związkowe między innymi w podnoszeniu świadomości w szkołach i w pracy z młodzieżą, promuje "usługi dla starszych osób LGBT oraz zarządzanie różnorodnością w świecie pracy, zwłaszcza w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz w sektorze publicznym. (...) Policja federalna i krajów związkowych ma rejestrować oddzielnie przestępstwa z nienawiści na tle płci i przeciwko osobom queer".

Queerowi azylanci

"Opowiadamy się za tym, aby tęczowe rodziny i małżeństwa/partnerstwa osób tej samej płci zawarte w UE były uznawane we wszystkich krajach członkowskich ze wszystkimi konsekwencjami prawnymi. (...) Dokonamy przeglądu procedur azylowych dla prześladowanych osób queer" - czytamy w umowie SPD, Zielonych i FDP.

"Dla osób trans- i inter-, które zostały dotknięte uszkodzeniami ciała lub przymusowymi rozwodami z powodu poprzednich przepisów, tworzymy fundusz odszkodowawczy".

Obowiązujący nadal częściowy zakaz oddawania krwi przez homoseksualnych i biseksualnych mężczyzn oraz osoby transpłciowe ma, zgodnie z umową koalicyjną, zostać całkowicie zniesiony.

 
Źródło: niezalezna.pl, PAP

***

Wciąż powtarzać należy owe - oczywiste - spostrzeżenie, iż za aborcją - czyli zabójstwem malutkiego, bezbronnego, niewinnego CZŁOWIEKA są ci, którym jednak pozwolono się narodzić...                      Może pomoże tym biedakom, wodzonym na straszną drogę ZABÓJSTW!
A za zbrodnie zostanie wystawiony osąd i swoista zapłata.                                                                Jak nie tu to TAM.
Bez złudzeń małomózgowych...
Wielu z nas, ongiś, też taką drogą dawało się... zwodzić.
Na szczęście przyszła wiedza i... opamiętanie.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.