Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rondo Dmowskiego. Wiceszef MSZ: Wprowadzimy ustawę, która uniemożliwi ,,wymazywanie’’ bohaterów

Po przegłosowaniu przez radnych Warszawy skandalicznej uchwały o przyjęciu petycji dot. propozycji zmiany nazwy ronda Romana Dmowskiego na rondo Praw Kobiet swoje działania zapowiedzieli rządzący.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński zapowiedział projekt ustawy, która uniemożliwi „wymazywanie” bohaterów historycznych z przestrzeni publicznej.

Goszcząc na antenie Jedynki Polskiego Radia wiceszef MSZ Paweł Jabłoński wskazał, że proponowany przez niego projekt ustawy jest odpowiedzią na działania warszawskiego samorządu i prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

- „Żeby była jasność: ja nie mam nic przeciwko temu, żeby Rafał Trzaskowski nazywał w Warszawie ulice czy place tak jak chce, jeśli chodzi o nowe miejsca. Przecież to jest prawo każdego samorządu” - podkreślił.

- „Ale nie może być zgody na usuwanie polskich bohaterów, postaci zasłużonych dla kultury, dla historii z przestrzeni publicznej” - zaznaczył.

Wiceminister Jabłoński przekazał, że o projekcie nowej ustawy rozmawiał już z szefem rządu i ministrem kultury i dziedzictwa narodowego.

- „Mówiąc w skrócie, on (projekt) zakłada stworzenie takiego mechanizmu, który po prostu uniemożliwi samorządom tego rodzaju działanie, jeżeli będzie one niezgodne z podstawową zasadą, czyli ochrony dziedzictwa kulturowego” - wyjaśnił.

za:www.fronda.pl

***
E, to jacyś minimaliści- od razu powinno się przywrócić w nazwie Pałacu Kultury imię wielkiego wodza proletariatu tow. Józefa Stalina a Katowicom - Stalinogród! ... Nie ta moda?... Aktualnie nie ta?...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.