Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ideologiczny wyrok

Według Sądu Okręgowego w Ostrołęce rodzina to także związki jednopłciowe, a dziecko może być indoktrynowane demoralizującymi standardami WHO.

Powiat przasnyski wystąpił do sądu o ochronę swojego dobrego imienia wobec wciągnięcia go przez aktywistów radykalnej lewicy do tzw. atlasu nienawiści za przyjęcie Samorządowej karty praw rodzin.

Tymczasem Sąd Okręgowy w Ostrołęce nie tylko oddalił pozew, uznając takie działanie za przejaw wolności słowa, ale zajął też stanowisko w kwestiach wykraczających poza treść wniosku.

 – Będziemy oczywiście się odwoływać od tego wyroku, ponieważ nie chodziło nam o to, żeby sąd wypowiadał się o swoich poglądach na temat lgbt i rodziny, tylko o to, żeby wypowiedział się na temat tego, czy z zapisów naszej Karty wynika, że jesteśmy nienawistni – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

– A dla wszystkich jest oczywiste, że zapisy Samorządowej karty praw rodzin niczego nienawistnego nie zawierają – zaznacza nasz rozmówca. Starosta przasnyski podkreśla, że w jego ocenie jest to kuriozalna sprawa, ponieważ oznacza to, że „mogą w Polsce obowiązywać takie standardy, że można kogoś nazywać nienawistnikiem, tylko dlatego że ma inne poglądy”.

Mec. J. Kwaśniewski: Decyzja sądu ws. powiatu przasnyskiego jest skrajnie ideologiczna

Sąd Okręgowy w Ostrołęce oddalił powództwo powiatu przasnyskiego przeciwko autorom strony internetowej „Atlas nienawiści”. Zdaniem reprezentującego powiat mec. Jerzego Kwaśniewskiego, szefa Instytutu Ordo Iuris, to decyzja skrajnie ideologiczna.

W 2019 roku Rada Powiatu Przasnyskiego przyjęła Samorządową Kartę Praw Rodzin. Stanowiła ona reakcję na promocję modelu wychowania seksualnego, obejmującego m.in. przekazywanie dzieciom w wieku do 4 lat wiedzy o masturbacji oraz dzieciom w wieku od 4 do 6 tematyki związków osób tej samej płci. Wyrazem szkodliwych treści była Deklaracja LGBT+ prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

Wówczas aktywiści LGBT umieścili powiat przasnyski na wirtualnej mapie oznaczonej jako „Atlas nienawiści”. Tym samym jego autorzy zasugerowali, że na wskazanym obszarze osoby o skłonnościach homoseksualnych spotykają się z wrogością. W związku z tym powiat przasnyski wystąpił z powództwem o ochronę swojego dobrego imienia.

Prezes Instytutu Ordo Iuris, mec. Jerzy Kwaśniewski, podkreśla, że sąd oddalając powództwo, nie oparł się na argumentach merytorycznych, lecz ideologicznych.

– Sąd nie skupił się na sprawach stricte prawnych. Nie rozważał kwestii naruszenia dóbr osobistych lokalnego samorządu poprzez zamieszczenie go na stronie „Atlas nienawiści”, a więc sugerowania, że jest on miejscem nienawiści wobec środowisk LGBT. Sąd okręgowy uznał, że przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodzin jest aktem dyskryminacji, ponieważ – co wyraźnie podkreślono – dzieci mają prawo do radykalnej edukacji seksualnej wedle standardów WHO. Sąd uznał, że pojawiająca się w Samorządowej Karcie Praw Rodzin definicja rodziny (definicja konstytucyjna) jest dyskryminująca – wyjaśnia mec. Jerzy Kwaśniewski.

Przasnysz zapowiedział złożenie apelacji.

Wcześniej, w przypadku powiatów tatrzańskiego, opoczyńskiego i łowickiego (również wpisanych do „Atlasu nienawiści”) sądy wstępnie, w trybie zabezpieczenia, uznały racje powiatów.

za:www.radiomaryja.pl

***
Nadal  T A K I E   sądy w Rzeczpospolitej !?!....
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.