Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sąd nie zgodził się na areszt dla drugiego podejrzanego o dewastację elewacji kościoła

Sąd nie zgodził się na tymczasowe aresztowanie drugiego z podejrzanych o uszkodzenie w Wigilię fasady kościoła św. Krzyża w Warszawie. Jak podała rzecznik Prokuratury Okręgowej w stolicy, zostanie w tej sprawie złożone zażalenie.

W Wigilię fasada warszawskiego kościoła św. Krzyża została zdewastowana przez dwóch sprawców. Wymalowali na murze napisy czerwoną farbą, takie jak: „świeckie państwo” czy „tu będzie techno”.

Drugi z podejrzanych o dokonanie dewastacji został zatrzymany w niedzielę. W prokuraturze usłyszał zarzut uszkodzenia zabytku; do sądu skierowano wniosek o tymczasowy areszt. Sąd nie zgodził się na taki krok; prokuratura uważa, że to decyzja niewłaściwa. Dlatego złożone zostanie zażalenie. – W ocenie prokuratury jedynie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania w prawidłowy sposób zabezpieczy tok prowadzonego śledztwa – powiedziała rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej, Aleksandra Skrzyniarz.

Wcześniej zatrzymany został już pierwszy z podejrzanych; wobec niego sąd zgodził się na zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Straty, jakie spowodowali sprawcy czynu, przekraczają 100 000zł.

za:pch24.pl

***
Sądy której Rzeczpospolitej?...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.