Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

USA: Skandal na katolickiej uczelni. Ideologia gender wkrada się w rozważania o Bogu

Do bulwersującego wydarzenia doszło w grudniu 2021 roku na prywatnej katolickiej uczelni Loyola Marymount University w Los Angeles. Praca jednej ze studentek została oceniona niżej ze względu na „ciągłe używanie rodzaju męskiego w odniesieniu do Boga”, jak stwierdziła wykładowczyni teologii prof. Cecilia González-Andrieu

za pośrednictwem tabeli ocen. Studentka (która zastrzegła sobie anonimowość) zaprotestowała wobec tej decyzji, powołując się w swoim mailu do prof. González-Andrieu na fakt, że wielokrotnie Biblia określa Boga jako „Jego”. „Pani komentarz sprawia, że czuję się celem ataku, ponieważ wyrosłam w Kościele z przekonaniem, że Bóg jest mężczyzną”, dodała. W odpowiedzi na to wykładowczyni poleciła jej, aby opatrzyła swoją pracę przypisami, w których uzasadnia „jako badacz” zachowanie takiej formy gramatycznej, i przesłała ją do ponownej oceny.

Sprawa została nagłośniona przez konserwatywną organizację studencką California College Republicans ze względu na to, iż rzeczona studentka jest członkinią lokalnej sekcji CCR, Loyola Marymount University College Republicans. Jak podaje CCR, sprawa zakończyła się pomyślnie – praca studentki po dokonaniu wspomnianych adnotacji otrzymała wyższą ocenę. Mimo to przewodniczący CCR i prezes LMUCR, Will Donahue, stwierdził, że nie powinno było w ogóle dojść do podobnej sytuacji. „Jestem zbulwersowany tą jawną herezją wychodzącą z wydziału teologii” – stwierdził. „To był personalny atak na wolność wyznania jednego z naszych członków, do tego w ‘katolickiej’ szkole. Ten rodzaj wymuszonej wypowiedzi nie może być tolerowany przez LMU.”

za:bialykruk.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.