Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Krakowski sąd uchylił dwie uchwały broniące polskie rodziny przed ideologią LGBT

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uchylił w poniedziałek dwie uchwały o „przeciwdziałaniu ideologii LGBT”. Dokumenty dwa lata temu zostały przyjęte przez małopolską Radę Gminy Lipinki oraz Radę Powiatu Tarnowskiego.

To nie pierwszy raz, kiedy sprawa uchwał o „przeciwdziałaniu ideologii LGBT” trafiła na wokandę WSA w Krakowie. Poprzednio miało to miejsce w 2020 roku, kiedy skargi w sprawie dokumentów złożył ówczesny Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Wówczas jednak WSA odrzucił te skargi.

Znany z lansowania lewicowej agendy ideologicznej Bodnar jednak nie odpuścił i złożył do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargi kasacyjne, które NSA rozpatrzył pozytywnie. Wówczas sprawa wróciła do WSA w Krakowie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uwzględnił skargi RPO oraz podzielił zawartą w nich argumentację. „WSA stwierdził „dyskryminujący w stosunku do osób nieheteronormatywnych charakter takich uchwał. Uznał, że wykraczają one poza kompetencje przyznane jednostkom samorządu terytorialnego”, przekazało Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich w poniedziałkowym komunikacie.

Jak dodało Biuro RPO, sąd uzasadniając orzeczenie zaznaczył, że rada powiatu lub gminy „jest organem władzy publicznej, i w odróżnieniu do osób fizycznych, może robić tylko to, na co pozwala jej przepis prawa”.

za:pch24.pl


***
- Krakowski?!?... To zapewne resztka wyziewów ze Smoczej Jamy... Ale aż na salę sądową?...
Jak długo jeszcze będzie szwankowało wietrzenie w odnowionej Rzeczpospolitej?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.