Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bruksela chce zmienić rząd w Polsce? Europoseł EPL: Zrobimy co w naszej mocy

„Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski” – oświadczył w rozmowie z portalem euractiv.pl wiceszef EPL Esteban Gonzales Pons, który ma pokierować misją obserwacyjną Parlamentu Europejskiego

związaną z doniesieniami na temat rzekomo nielegalnej inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus.

Agencja Associated Press informowała przed świętami Bożego Narodzenia, że senator KO Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek byli inwigilowani za pomocą systemu Pegasus. Wskazano, że za działaniami tymi mogły stać polskie służby. Rządzący zapewniają, że polskie służby korzystają z narzędzi do podsłuchiwania pod nadzorem prokuratury i sądu.

Sprawę natychmiast postanowiła jednak wykorzystać totalna opozycja wspierana przez europejski establishment. Na początku przyszłego miesiąca do Polski z misją obserwacyjną mają przyjechać europosłowie chcący zbadać „nielegalną inwigilację”.

Misji tej będzie przewodził Esteban Gonzales Pons z Europejskiej Partii Ludowej, który o swoich planach opowiedział portalowi euractiv.pl.

- „To, co dzieje się na forum Unii Europejskiej w związku z działaniami polskich władz nie jest wymierzone w Polskę i jej społeczeństwo, ale dlatego, że tamtejsze władze łamią wspólne zasady. Zrobimy, to co w naszej mocy, ale nie możemy zrobić wszystkiego (...). Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski” - oświadczył hiszpański polityk.

Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

- „Wypowiedziana w chwili szczerości deklaracja @gonzalezpons nie pozostawia wątpliwości: celem kierowanej przez niego misji obserwacyjnej nie jest zbadanie faktów, tylko zmiana władzy w Polsce. Fakty nie będą miały żadnego znaczenia. Wnioski końcowe zostały już ustalone” - wskazał polityk.

- „To kompromitacja Parlamentu Europejskiego. I poważne naruszenie zasady, zgodnie z którą unijni politycy nie ingerują w wewn. sprawy państw członkowskich”

za:www.fronda.pl

***

Beata Mazurek mówi o spisku. „Niemcy chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd”

Europoseł PiS Beata Mazurek, poinformowała za pośrednictwem Twittera o spisku Rosji z Niemcami. Według polityk, Niemcy chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd, na którego czele ma stanąć Donald Tusk.

Beata Mazurek podzieliła się w mediach społecznościowych teorią na temat polityki Rosji i Niemiec. Według eurodeputowanej, sojusz tych państw wchodzi w nową fazę i Niemcy chcą zainstalować w Polsce podległy sobie rząd. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że taki sam krok chcą podjąć Rosjanie wobec Ukrainy. W ocenie Mazurek, Niemcy w roli przyszłego premiera Polski widzą Donalda Tuska.

„Niemcy chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd, z Tuskiem na czele. Natomiast Rosja na Ukrainie. Co za zbieżność. Sojusz wchodzi w nową fazę. Powtórzę, imperializm i przestrzeń życiowa, to ogromne zagrożenie dla pokoju” – napisała Beata Mazurek.

    Niemcy chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd, z Tuskiem na czele. Natomiast Rosja na Ukrainie. Co za zbieżność. Sojusz wchodzi w nową fazę. Powtórzę, imperializm i przestrzeń życiowa, to ogromne zagrożenie dla pokoju.

W niedzielę europoseł odniosła się do słów polityka EPL, Estebana Gonzaleza Ponsa, który zadeklarował, że spróbuje „pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze”. Zdaniem Mazurek, Europejska Partia Ludowa chce pomóc Tuskowi obalić demokratycznie wybrany rząd, a słowa polityka EPL określiła jako bezczelne.

za:www.stefczyk.info

***

Lewi zawsze chcieli mieć "swój" rząd nad Wisłą...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.