Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

USA: Grożą, że podpalą albo wysadzą w powietrze katedrę. Chodzi o aborcję

Katedra św. Patryka w Nowym Jorku może zostać spalona lub wysadzona w powietrze – a przynajmniej tym grożą aktywiści aborcyjni, których wścieka myśl o zakazie zabijania dzieci w USA.
Odkąd do mediów wypłynęła informacja, że amerykański Sąd Najwyższy może znieść orzeczenie Roe v. Wade z 1973 roku legalizujące aborcję, aborcjoniści za Oceanem srożą się i sięgają chętnie po przemoc.

Jak podała telewizja Fox News, groźby są kierowane między innymi pod adresem starej katedry św. Patryka w Nowym Jorku.

Ks. Brian Graebe, tamtejszy proboszcz, mówi o napływających ostrzeżeniach o podłożeniu ładunków wybuchowych lub o podpaleniu. Kilka dni temu aborcjoniści urządzili też przed kościołem agresywną manifestację. Jak dodał, do katedry dzwonili też jacyś ludzie, który formułowali bardzo nienawistne groźby pod jej adresem. W efekcie ks. Graebe zdecydował o zwiększeniu zakresu ochrony świątyni.

Kilka dni temu parafia musiała też zrezygnować z organizacji regularnej procesji pro-life; przed kościołem zgromadziło się około setki aborcjonistów i policja żywo odradzała władzom katedry przeprowadzenie procesji.

Jak dotąd aborcjoniści zniszczyli elewacje kilku kościołów w kraju, w tym w stanach Colorado i Teksas. W Teksasie skradziono też tabernakulum z jednego z kościołów. Doszło ponadto dwóch podpaleń siedzib organizacji pro-life, w Wisconsin i Oregonie; zdewastowano ponadto szereg centrów doradztwa ciążowego.

Sędzia Sądu Najwyższego Samuel Alito, który jest autorem roboczej wersji wyroku, który wyciekł do mediów, został przez amerykańskie służby umieszczony w bezpiecznym miejscu; obawiano się, że w swoim domu mógłby zostać zaatakowany.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.