Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sienkiewicz nie pozostawia złudzeń. PO chce związków partnerskich i tzw. aborcji do 12. tygodnia ciąży

Etyka w polityce? Niestety wielu polityków tak nie funkcjonuje i ponad kwestie sumienia kładzie sukces wyborczy. Bartłomiej Sienkiewicz w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” potwierdził, że jego partia wprowadzi „aborcję” do 12. tygodnia ciąży. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Szeroka rozmowa z Bartłomiejem Sienkiewiczem ukazała się w dodatku „Wolna Sobota”. Polityk zapytany był m.in. o politykę i kwestie światopoglądowe. Dopytywany o realizację lewicowej agendy przyznał, że „polityka jest sztuką wyboru, musi być oparta na większości, władzę wybiera centrum”. – Platforma przegrała w 2015 r., bo centrum się od niej odwróciło. My nie będziemy zakładnikiem etycznego maksymalizmu, który bierze się z tego, że lewica na Zachodzie traci znaczenie polityczne (…) – podkreślił.

Zaraz potem jednak dodał: – Ale przecież my już ogłosiliśmy: związki partnerskie mają być i koniec.
Rozdział Kościoła od państwa ma być i koniec.
Aborcja do 12. Tygodnia ma być i koniec.
Tym bardziej że od siedmiu lat mamy rządy talibów. Natomiast nie wygramy tych wyborów postulatem, żeby np. osoby homoseksualne adoptowały dzieci, bo to spór marginalny – powiedział Sienkiewicz.

za:pch24.pl
***
Stara się, aby taaakie (rodowe czy przybrane?...) nazwisko kojarzyło się żle? Dziwne...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.