Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Marsz Powstania Warszawskiego to… „hucpa neonazistów”, którzy „zjadają polskość”. Tak odleciał poseł Sienkiewicz

W spór wokół Marszu Powstania Warszawskiego włączył się były minister spraw wewnętrznych, a obecnie poseł Bartłomiej Sienkiewicz. Polityk przyszedł w sukurs Rafałowi Trzaskowskiemu przeciwko Stowarzyszeniu Roty Marszu Niepodległości, które jest organizatorem tego upamiętnienia powstania.

Sienkiewicz wystąpił w TVN24, gdzie zaatakował środowisko uczestników Marszu Powstania Warszawskiego. – Czy to ma być święto wszystkich Polaków czy to ma być hucpa polityczna neonazistów? – zapytał.

– Ja przypomnę, że Święto Niepodległości zostało zniszczone przez środowiska skrajne w Polsce (…) często o proweniencji neofaszystowskiej i to samo się odbywa teraz jeśli chodzi o święto Powstania Warszawskiego – kontynuował poseł związany z PO.

Przy tej okazji polityk przypisał organizatorom marszu specyficzny rodzaj… „apetytu”. – To jest tak naprawdę jakby po kawałku te środowiska zjadały polskość i jest absolutnie niedopuszczalne, żeby neonaziści w Warszawie 1 sierpnia, który jest największą tragedią w historii Polski świętowali na ulicach wspierani przez państwo, wspierani pieniędzmi przez państwo i wspierani przez ministra sprawiedliwości tego państwa (…). To jest skandal – przekonywał.

za:pch24.pl

***
"Sienkiewicz" to rodowe nazwisko, czy?....

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.