Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kosiniak-Kamysz chce referendum ws. zabijania dzieci nienarodzonych

Mądrzejsze jest czasem zapytać szerszego grona, niż zdawać się na głos 460 posłów – mówi o referendum ws. aborcji lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W organizowanym przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Campusie Polska udział bierze m.in. lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W trakcie debaty właśnie z Trzaskowskim lider ludowców zabrał głos ws. zabijania dzieci nienarodzonych. Jak tłumaczył Kosiniak-Kamysz, popiera on pomysł przeprowadzenia referendum w tej sprawie.

– Jeśli chodzi o sprawy referendum. Ja uważam, że mądrzejsze jest czasem zapytać szerszego grona, niż zdawać się na głos 460 posłów, w tym większości mężczyzn – mówił polityk.

– Ja w sprawie praw kobiet na przykład uważam, że lepiej jak zdecyduje większa grupa kobiet niż około 150 posłanek, bo one same nie osiągną w żadnej sprawie większości nawet jakby się połączyły ze wszystkich formacji politycznych razem, co nie jest możliwe – tłumaczył lider PSL.

Kosiniak-Kamysz o trzech pytaniach ws. aborcji

Kosiniak-Kamysz opowiedziała się także za przywróceniem "kompromisu" aborcyjnego, sprzed decyzji Trybunału Konstytucyjnego z 2020 r.

Przypomnijmy, że 22 października 2020 r., Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok ws. przepisów o dopuszczalności tzw. aborcji eugenicznej.

Trybunał orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na podejrzenie ciężkiej choroby lub upośledzenia płodu jest niezgodne z ustawą zasadniczą.

Wyrok został opublikowany w Dzienniku Ustaw.

Wywołało to natychmiastową reakcję środowisk lewicowych i feministycznych, które wyszły na ulice.

– Ja na pewno w sprawie aborcji przywróciłbym szybko to, co było przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego i taką ustawę złożyliśmy i to jest rzecz, która jest możliwa do zrobienia, w tym parlamencie trzeba o nią walczyć – mówił polityk.

– Drugi to byłby wybór trzech pytań, które można w tej sprawie zadać – czy jesteś za usuwaniem ciąży do 12. tygodnia, czy jesteś za zakazem całkowitym, bo przecież takie poglądy też są, czy jesteś za powrotem do kompromisu sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego – tłumaczył Kosiniak-Kamysz.

za:dorzeczy.pl

***

ZSL ... PSL ... Nazwy się zmieniają, nawyki pozostają. Geny?...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.