Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ataki na Kościół katolicki

Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, ponownie uderza w Kościół katolicki. W Inowrocławiu nawoływał do rozdziału Kościoła od państwa. Eksperci nie mają wątpliwości, że przejęcie władzy przez Platformę będzie wiązało się z eskalacją walki ideologicznej w naszym kraju.

W trakcie spotkania z mieszkańcami Inowrocławia Donald Tusk wskazał na konieczność rozdzielenia państwa od Kościoła.

– Już nie mogę patrzeć na to, co się dzieje z moim Kościołem. To jest wina tych, którzy wykorzystują Kościół, jak i samych hierarchów. (…) Potrzebne jest rozdzielenie Kościoła od państwa, pozbawienie demoralizujących wielkich pieniędzy, które płyną różnymi strumieniami (trzeba powiedzieć po nazwisku) do Rydzyka, do Jędraszewskiego, do Kościoła jako instytucji biurokratycznej – powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Platformie Obywatelskiej wtóruje w tej sprawie Polskie Stronnictwo Ludowe.

– Nam nie przeszkadzała religia w szkołach ani krzyż w przestrzeni publicznej. Przeszkadza nam fraternizowanie się Kościoła instytucjonalnego z władzą państwową, co obserwujemy od siedmiu lat w Polsce – zaapelował Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Stanowisko Donalda Tuska cieszy Katarzynę Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej i byłą przewodniczącą Nowoczesnej.

– Kościół jest areną debaty politycznej albo przynajmniej namawiania politycznego do konkretnego głosowania – stwierdziła Katarzyna Lubnauer.

Zarzuty opozycji są jednak bezpodstawne.

– Funkcjonuje w Polsce rozdział Kościoła od państwa. A w mocy jest też oczywiście konkordat między państwem i Kościołem katolickim. Relacje są regulowane – podkreślił Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta RP.

Politycy Platformy Obywatelskiej oskarżają partię rządzącą o to, że wspólnie z Kościołem katolickim dyskryminuje osoby homoseksualne. Polski rząd dba o cywilizację chrześcijańską.

– Cywilizacja musi być broniona właśnie dlatego, że jest najbardziej życzliwa dla człowieka. (…) W Polsce nie ma tradycji prześladowania, np. homoseksualistów – zaznaczył wicepremier Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.Przejęcie władzy przez polityków Platformy Obywatelskiej wiązałoby się z eskalacją walki ideologicznej. Walka z wartościami patriotycznymi i chrześcijańskimi byłaby sterowana – za zgodą Donalda Tuska – przez państwa Europy Zachodniej.

– Mielibyśmy gorsze czasy, niż mieliśmy za czasów komunizmu. (…) Donald Tusk jest aktywistą, który działa na polu w procesie budowania superpaństwa, o którym mówi Olaf Scholz (kanclerz Niemiec – red.) – zwrócił uwagę prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana.

Donald Tusk nazywa siebie katolikiem. Według prof. Zbigniewa Krysiaka szef Platformy Obywatelskiej robi wszystko, aby pozyskać sympatię i głosy zwolenników lewicy.

– Już od dawna pan Donald Tusk odszedł od początków, w których Platforma Obywatelska startowała. (…) Każdy Polak widzi, że to działanie antypolskie i przeciw Polakom – zaakcentował prof. Zbigniew Krysiak.

za:www.radiomaryja.pl

***
To stare chwyty na "mój kościół"... (Skąd rodem?....)
Rzec można-typowe złego początki, a koniec bywa....żałosny.
W piekle...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.