Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niemieckie MSZ usunęło historyczny krzyż przed spotkaniem G7

Przed spotkaniem w ramach G7 niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych kazało usunąć historyczny krzyż z sali obrad w Monastyrze.
O sprawie poinformowały media w Niemczech, między innymi dziennik "Die Welt".
Jak opisano, do dziś przed 482-letni krzyżem w Sali Pokoju przysięgę składają miejscy radni w Monastyrze, w północnej części kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia.

Doniesienia oficjalnie potwierdziło MSZ Republiki Federalnej Niemiec. Krajowa dyplomacja poinformowała, iż działanie miało miejsce "na mocy porozumienia" pomiędzy niemieckim protokołem a miastem Monastyr.

Ruch resortu, któremu przewodniczy minister Annalena Baerbock, spotkał się z bardzo ostrą krytyką partii CDU i CSU. – Tylko ci, którzy trzymają się własnej tradycji i charakteru społecznego mogą być otwarci, suwerenni i pewni siebie w kontaktach z innymi. Chrześcijański obraz człowieka jest przecież wspólnym fundamentem liberalnych i praworządnych demokracji państw G7 – skomentował dla dw.com członek Bundestagu Thorsten Frei.

Szczyt państw G7

G7 to zrzeszenie siedmiu światowych mocarstw pod względem gospodarczym: Niemiec, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Kanady, Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch. Ostatni szczyt państw odbył się w ostatni czwartek i piątek w w Sali Pokoju w Monastyrze. Miejsce było symboliczne, bowiem właśnie tam w październiku 1648 roku doszło do zawarcia pokoju westfalskiego, czyli wielostronnego układu kończącego wojnę trzydziestoletnią.

4 listopada ministrowie spraw zagranicznych państw G7 osiągnęli porozumienie w sprawie stworzenia mechanizmu, który pomoże w efektywnym przekazywaniu pieniędzy dla Ukrainy.

Podczas szczytu szefowie dyplomacji zajmowali się między innymi kwestią umowy zbożowej, ale także wsparcia finansowego dla Kijowa. Zaapelowano do Moskwy o przedłużenie porozumienia dotyczące eksportu ukraińskiego zboża.

za:dorzeczy.pl

***
A Hakenkreutz został?...    Germańskie bezdroża...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.