Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kolejny akt chrystofobii w Cieszynie: zdewastowano figurę św. Jana Nepomucena

Wandale obrali za cel figurę św. Jana Nepomucena przy kościele św. Jerzego w Cieszynie. Rzecznik miejscowej policji st. asp. Krzysztof Pawlik podał, że została ochlapana lub obrzucona plastikowym słoikiem, w którym były zmoczone niedopałki papierosów.

Policjanci zostali poinformowano o akcie wandalizmu w sobotę. „Najprawdopodobniej ktoś umyślnie ochlapał albo rzucił plastikowym słoikiem, w którym były niedopałki papierosów zamoczone w wodzie. Zobaczymy, czy doszło do trwałego uszkodzenia, czy też będzie można to domyć” – powiedział Krzysztof Pawlik.

Policjant powiedział, że brud rozlał się po rzeźbie i części elewacji świątyni. Częściowo uszkodzony jest parapet, ale trudno orzec, czy w wyniku tej dewastacji.

To już trzeci podobny akt wandalizmu w Cieszynie w ostatnich miesiącach. Wiosną został zdemolowany fortepian zewnętrzny na rynku. Wandale zostali ujęci. Pod koniec września nieznany sprawca zrzucił z pomnika figurę Mieszka, założyciela linii Piastów cieszyńskich. Szkody są poważne – zniszczona została twarz wyrzeźbionej postaci.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.