Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sędziowie z torbami

W 2016 r. w Gdańsku odbyła się wielka impreza z okazji 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie, wówczas dowodzeni jeszcze przez prof. Rzeplińskiego, jedli, pili i bawili się za pieniądze niemieckiej Fundacji Adenauera i anonimowych prywatnych darczyńców. Słowem – praworządność w pełnej krasie, a i przejrzystość zgodna ze standardami III RP.

Minęło kilka lat i w tym samym mieście sędziowie, oczywiście ci najbardziej niezależni, biesiadowali z politykami, oczywiście tymi najbardziej demokratycznymi.

Zapewne między talerzami, kieliszkami i misami malowali na obrusie linie podziału między poszczególnymi władzami, tak by każda zachowała bezstronność w imię władz trójpodziału.

Po wszystkim niezłomni sędziowie wyszli z torbami z logo miasta, a my, cóż… My możemy dalej zajmować się rozmową o konieczności reform, z przerwami na ugłaskiwanie komisarzy unijnych.

Krzysztof Karnkowski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.