Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lublin: Fundacja Życie i Rodzina pisze do dyrekcji liceum w sprawie popierania ideologii gender

Fundacja Życie i Rodzina wystosowała pismo do dyrekcji szkoły II LO w Lublinie z pytaniami, w trybie dostępu do informacji publicznej, w sprawie pedagogów, którzy w tej szkole jawnie popierają ideologię gender. W piśmie znalazły się m.in. pytania o stosunek do gender, sposobu nauczania biologii i czy uczniowie twierdzący, że płci jest więcej niż dwie, zaliczą materiał z biologii.

Fundacja Życie i Rodzina na początku listopada stanęła z pikietą informacyjną o zagrożeniach wynikających ze stosowania ideologii gender. Stało się to po wypowiedziach pedagogów, że będą traktować uczniów zgodnie z ich deklaracjami, a nie z realną płcią.

Nauczyciele, którzy według Fundacji poddali się „tęczowej propagandzie”, podczas pikiety wychodzili przed budynek i krzyczeli na wolontariuszy, byli agresywni. Żądali zakończenia zgromadzenia – mimo że było pokojowe i legalne.

Ponieważ do opinii publicznej przedostały się informacje, że w szkole popiera się ideologię gender, Fundacja postanowiła zapytać o to w trybie dostępu do informacji publicznej. Pismo wysłane 22 listopada br. zawiera szereg pytań dotyczących m.in. nacisków na uczniów i nauczycieli, którzy chcą traktować chłopaków i dziewczyny zgodnie z prawem i ich prawdziwą płcią. Członkowie Fundacji Życie i Rodzina pytają w nim także o możliwość zaliczenia materiału dot. biologii człowieka przez uczniów, którzy twierdzą, że płeć określa się przez deklarację, oraz jak przypisywane są do grup podczas lekcji w-f osoby określające się inaczej, niż wynika to z ich płci biologicznej.

Przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina liczą na szybką odpowiedź, którą przekażą opinii publicznej.

za:www.idziemy.pl

***
Lublin ?... Moja Lubelszczyzna ?... Też ?!?... Czy to prawda?... Tubylcy czy jacyś ze "zrzutów"?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.