Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Znikają tablice upamiętniające męczeństwo mieszkańców Warszawy

Środowiska patriotyczne i kombatanci alarmują, że z przestrzeni Warszawy znikają tablice upamiętniające męczeństwo mieszkańców stolicy za czasów okupacji. Chodzi o tzw. Tablice Tchorka, które były umieszczane na terenie miasta do końca lat 70. Z blisko 450, do dziś przetrwało tylko około 160.

Według kombatantów winne temu są władze stolicy. Wskazują oni, że tablice demontowane podczas remontów ulic i budynków – nie wracają na miejsce.

Prof. Wiesław Jan Wysocki, historyk wojskowości, podkreślił, że ochrona tablic pamięci to obowiązek polskiego społeczeństwa.

– Naszym obowiązkiem jest walczyć o każdą z tych tablic. Musimy domagać się ich powrotu. Usuwanie znaków pamięci w postaci tablic jest barbarzyństwem. To jest dzianie antypolskie. Tylko ten, który źle życzy Polsce i myśli o tym, żeby służyć interesowi innych, będzie o to zabiegł – zaznaczył historyk wojskowości.

Ratusz unika odpowiedzialności i tłumaczy, że za tablice odpowiadają nowi właściciele budynków, na których się znajdowały, a władze starają się znajdować im nowe miejsca. Co więcej, tablice te nie są objęte opieką konserwatora zabytków, dlatego mogą być usuwane bez konieczności uzyskania na to pozwolenia.

za:www.radiomaryja.pl

***

Znikają tablice- w końcu znikną i takie wadze?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.