Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Greta Thunberg zdemaskowana. Przeciwko jakim krajom nie protestowała?

Podczas szczytu Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos pojawiła się także znana działaczka „ekologiczna” Greta Thunberg. Dziennikarz internetowej telewizji Rebel News zapytał znaną aktywistkę o to, dlaczego nigdy nie protestowała przeciwko zanieczyszczeniom jakie wytwarzają Rosja i Arabia Saudyjska. Co odpowiedziała?

Greta Thunberg była oblegana przez media. Podczas wędrówki ulicami Davos została zapytania, dlaczego zawsze protestuje przeciwko rozwiązaniom energetycznym krajów zachodnich, a nigdy nie protestowała przeciwko naruszeniom ekologicznym jakie stwarzają Rosja pod zarządami Władimira Putina albo Arabia Saudyjska.

- Nigdy, przenigdy tego nie robiłam – odpowiedziała Thunberg.

Warto zwrócić też uwagą na użytą przez nią konstrukcję językową. Wskazuje ona na to, że aktywistka nie tylko nie zamierza, ale nawet nie myśli o tym, żeby przeciwko tym krajom protestować.

Czy sprawę jej „aktywizmu” można więc traktować jako wyjaśnioną?

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.