Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kolejne żądania KE wobec Polski. Tym razem chodzi o rasizm i ksenofobię

Komisja Europejska wezwała Polskę, Estonię i Finlandię do usunięcia uchybienia przeciwko unijnemu prawu i wdrożenia decyzji ramowej w sprawie zwalczania rasizmu i ksenofobii za pomocą środków prawno-karnych. Ponadto Polska została wezwana do usunięcia uchybienia dot. ochrony dzieci w transgranicznych postępowaniach z zakresu prawa rodzinnego.

Komisja Europejska przeanalizowała odpowiedzi na pierwsze wezwanie skierowane do władz trzech państw i stwierdziła, że istnieją dalsze problemy, do których należy się odnieść. Dlatego też KE wystosowała kolejne wezwania. Państwa mają dwa miesiące na odpowiedź.

- „Decyzja ramowa w sprawie zwalczania rasizmu i ksenofobii za pomocą środków prawno-karnych ma na celu zagwarantowanie, aby poważne przejawy rasizmu i ksenofobii, takie jak publiczne nawoływanie do przemocy lub nienawiści, podlegały skutecznym, proporcjonalnym i odstraszającym sankcjom karnym w całej Unii Europejskiej. Komisja wystosowała dziś dodatkowe wezwania do usunięcia uchybienia” - czytamy w komunikacie KE.

Do Polski KE skierowała ponadto wezwanie do usunięcia uchybienia w związku z niezapewnieniem ochrony dzieci w transgranicznych postępowaniach z zakresu prawa rodzinnego. Chodzi o niezgodność polskiego prawa z przepisami rozporządzenia Bruksela II bis dot. powrotu dzieci do miejsca zwykłego pobytu.

- „Komisja uważa, że organy polskie w sposób systematyczny i uporczywy nie wykonują szybko i skutecznie orzeczeń nakazujących powrót uprowadzonych dzieci do innych państw członkowskich UE” - napisano w komunikacie.

za:www.fronda.pl

***

„KE wyciągnęła łapy po polskie dzieci”. Minister Wójcik odpowiada na wezwanie Brukseli


„KE wyciągnęła łapy po polskie dzieci. Grozi nam postępowanie przed TSUE i kary. Tak wygląda Unia w pigułce” – napisał minister Michał Wójcik, odnosząc się do wezwania Komisji Europejskiej w sprawie przepisów dot. powrotu dzieci do miejsca zwykłego pobytu.

Komisja Europejska skierowała do Polski wezwanie do usunięcia uchybienia w związku z niezapewnieniem ochrony dzieci w transgranicznych postępowaniach z zakresu prawa rodzinnego. Chodzi o niezgodność polskiego prawa z przepisami rozporządzenia Bruksela II bis dot. powrotu dzieci do miejsca zwykłego pobytu.

- „Komisja uważa, że organy polskie w sposób systematyczny i uporczywy nie wykonują szybko i skutecznie orzeczeń nakazujących powrót uprowadzonych dzieci do innych państw członkowskich UE” - napisano w komunikacie.

Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się minister Michał Wójcik z Solidarnej Polski.

- „KE wszczęła procedurę naruszeniową przeciwko Polsce za przedłużanie postępowań transgranicznych w sprawach dzieci. Krótko pisząc - KE wyciągnęła łapy po polskie dzieci. Grozi nam postępowanie przed TSUE i kary. Tak wygląda Unia w pigułce. Obiecuję, że nadal będę bronił dzieci” - napisał.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.