Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Stanął w obronie warszawskiego kościoła w czasie „Strajku Kobiet”. Teraz Bąkiewicz ma zapłacić 10 tys. zł „Babci Kasi”

Były prezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Robert Bąkiewicz został skazany na rok ograniczenia wolności. Miał zaatakować znaną z niebywałej agresji lewicową aktywistkę „Babcię Kasię” przed warszawską Bazyliką Świętego Krzyża w czasie tzw. strajku kobiet. Poza pracami społecznymi, sąd zobowiązał Bąkiewicza również do wypłaty aktywistce 10 tys. zł nawiązki.

- „Oskarżony twierdził, że bronił kościoła, ale w ocenie sądu twierdzenia te nie znajdują aprobaty w świetle polskiego porządku prawnego. Oskarżony sam sobie określił, co jest zgodne z prawem, a co nie jest zgodne z prawem. Takie działanie prowadzi do anarchizacji życia społecznego (…) To nie oskarżony ma decydować, co jest boskie i co podoba się Bogu, oskarżony ma przestrzegać praw do przestrzegania porządku” - miała uzasadniać wyrok sędzia Małgorzata Drewin.

- „Nie może być tak, że jedna osoba odwołując się do upoważnienia przez proboszcza parafii św. Krzyża, staje się strażnikiem ładu i porządku publicznego. Pojawia się pytanie: jakiego ładu i porządku? Na pewno nie tego określonego w przepisach Kodeksu karnego” - dodała.

Tłem tego wydarzenia są agresywne manifestacje organizowane przez tzw. Strajk Kobiet, w ramach których aktywiści zakłócali nabożeństwa w polskich kościołach, dewastowali świątynie i miejsca pamięci narodowej.

W obawie przed prowokacjami w Bazylice Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, środowisko skupione wokół Marszu Nieodległości podjęło się obrony tej świątyni. 25 października 2020 roku pod kościołem pojawiła się „Babcia Kasia”. Wówczas Robert Bąkiewicz miał ją „poturbować”, a ta wniosła przeciw niemu oskarżenie.

za:www.fronda.pl

***

Taaaakie sądy?!? Nadal?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.