Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Antifa zdewastowała dwa kościoły w Monachium. Bojówkarze twierdzą, że walczą „ze świniami”

Wandale lewackiej bojówki zdewastowali dwa monachijskie kościoły, po tym jak przedstawiciele wspólnot włączyli się w organizację lokalnego Marszu dla Życia. Antifa pochwaliła się atakiem w internecie.
Tuż przed Marszem dla Życia organizowanym w Monachium 25 marca, grupa lewicowych aktywistów zaatakowała dwa kościoły i miejsce spotkań grupy pro-life. Wandale rozpylili na fasadach budynków bitum, lakier i farbę.

W anonimowym poście w mediach społecznościowych Antifa przyznała się do ataku i wyjaśniła, że celowo uderzyła w miejsca związane z ruchem pro-life. „Tuż przed (…) show jaki nazywają „Marszem dla życia”, pod osłoną nocy złożyliśmy wizytę przedstawicielom struktur fundamentalistycznego „ruchu” pro-life w Monachium i okolicach” – napisał anonimowy autor.

„Przepełnieni nienawiścią postanowiliśmy podjąć walkę z tymi świniami tam, gdzie się nas nie spodziewają i gdzie gliniarze nie mogą ich chronić. W ich domach modlitwy i miejscach spotkań” – dodali.

Wandale obrali za cel klasztor Bractwa św. Piusa X (FSSPX) w Monachium oraz kościół Matki Bożej Dobrej Rady. O. Helmut Trutt, przeor kaplicy FSSPX w Monachium, powiedział w rozmowie z LifeSite News, że policja oszacowała szkody wyrządzone ich kościołowi na około 10 000 euro.

„Najbardziej uderzającą reakcją na ten atak była ofiarność wiernych, a także ich sąsiadów i przyjaciół, którzy spontanicznie ofiarowywali pieniądze lub obiecywali wsparcie finansowe” – kontynuował Trutt. „Bardzo nas to poruszyło” – dodał.

Zdaniem kapłana to nie przypadek, że lewackie bojówki obrały na cel akurat jego wspólnotę. „Bractwo Kapłańskie św. Pius X od wielu lat angażuje się w sprawy nienarodzonych oraz zawsze jest obecna na wydarzeniach pro-life w innych miastach” – podkreślił.

Zaangażowanie w kwestie obrony życia poczętego sprowadza na katolików w wielu krajach nienawiść lewicowych środowisk. Przykładowo, w Nowym Jorku działacze Antify nękali i zakłócali pokojowy protest przed lokalną placówką Planned Parenthood. Podobnie w listopadzie 2022 r. członkowie Antify próbowali nieskutecznie zablokować Marsz dla Życia w Wiedniu. Zostali powstrzymani przez policję.

za:pch24.pl

***
Czyż trzeba dalszych dowodów na to, kto swoiście kieruje ową "antifą"?... Żal ogłupiałych i...owładnianych...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.