Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polska Akcja Humanitarna Ochojskiej brnie w stronę „wokeistowskich” bredni: Rasizm dotyka wszystkich, ale nie białych

Na całym świecie wzrasta fala nienawiści względem kultury i cywilizacji europejskiej, a agitatorzy lewicowych ideologii stale wtłaczają białym „pedagogikę wstydu”- tymczasem na stronie Polskiej Akcji Humanitarnej, prowadzonej przez znaną ze skandalicznych wypowiedzi europoseł Janinę Ochojską, zamieszczono artykuł poświęcony zjawisku rasizmu. Z treści wynika, że ten dotyczyć może wszystkich… poza białymi.

„Rasizm działa w dwie strony. Jak często słyszałeś/słyszałaś takie stwierdzenie? Wiele osób myli rasizm z uprzedzeniem rasowym, czyli niechęcią wobec osób lub grupy opartą na kolorze skóry. Myślą wtedy o rasizmie w sposób zawężony, postrzegając go jako skutek złych intencji lub charakteru”, mówi zamieszczony na łamach witryny tekst autorstwa dr Margaret Amaki Ohia- Nowak.

„Sęk w tym, że rasizm na całym świecie – niezależnie od tego, jaka w kraju jest proporcja osób białych do osób niebiałych – uprzywilejowuje osoby białe. Rasizm to globalny system władzy. Przywoływanie argumentów o rasizmie wobec osób białych świadczy o zawężonym rozumieniu rasizmu i ignorancji wobec systemów, które historycznie i współcześnie łączą się doświadczeniem osób niebiałych”, kontynuowała.

Próba zdefiniowania rasizmu nie jako poglądu wartościującego ludzi ze względu na kolor skóry, a jako rzekomy globalny „system”, zapewniający lepszą pozycję białym, to jeden z celów lewicowego odwrócenia pojęć i nadawania im nowych, wynikających z wyznawanej ideologii znaczeń. Ci, którzy dają się nabrać na tę narrację ignorują zmienność historii i różnorodność realiów panujących w poszczególnych krajach. Dosyć wspomnieć nękający ludność burską w RPA terror – polegający na pozbawianiu farmerów ziemi, majątków i licznych zamachach, dokonywanych przez czarnoskórych w południowo- afrykańskim państwie bez adekwatnej reakcji władz i za milczącą zgodą organizacji międzynarodowych.

Propagatorzy „antyrasistowskich” ideologii ignorują fakt, że w skład „rasy białej” zalicza się ludy o bardzo różnorodnych doświadczeniach historycznych – zarówno te, które osiągnąwszy polityczny sukces korzystały z poddaństwa innych (Anglicy, Francuzi), jak i Polaków, którzy o prawo do utrzymania własnej tożsamości i własne interesy musieli toczyć brutalną walkę, czy narody bałkańskie, przez stulecia znoszące supremację osmańską.

za:pch24.pl

***
Tak to się objawiają lewe "akcje humanitarne". Żal ludzi...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.