Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Francja: kolejna profanacja kościoła w departamencie Seine-et-Marne

Zaledwie w trzy tygodnie po wstrząsającej profanacji zabytkowego kościoła Sainte-Madeleine w Angers ofiarą wandalizmu o wyraźnie antykatolickim charakterze padł kolejny francuski kościół, w tym samym departamencie Seine-et-Marne (Sekwana i Marna). Jak podaje dziennik „Valeurs Actuelles”, w leżącej 38 kilometrów od Paryża miejscowości Lieusaint na murach kościoła pojawiły się wymalowane czarną farbą napisy wyraźnie wskazujące, iż sprawca jest muzułmaninem:

„Niech żyje islam i pokój!”; „Nie ma boga nad Allaha”; „Allah Akbar!” – to tylko niektóre z nich; napisy zostały sporządzone zarówno w języku arabskim, jak i po francusku. „To absolutnie niedopuszczalne i godne potępienia”, napisał na Facebooku Michel Bisson, mer Lieusaint. „Podobnie jak mieszkańcy Lieusaint jestem oburzony tym aktem wandalizmu i pozostaję myślami przy pokrzywdzonych katolikach”. Jednocześnie władze gminy poinformowały, że natychmiast złożyły skargę do organów ścigania i przystąpiły do oczyszczenia murów kościoła. Mer zapowiedział postęp w śledztwie mającym na celu wykrycie sprawców: „system monitoringu połączony z miejskim systemem bezpieczeństwa jest bardzo precyzyjny, co pozwoli nam wykryć sprawców”, zapowiedział włodarz miasta. Stowarzyszenie muzułmanów z Lieusaint skupionych wokół wielkiego meczetu odżegnuje się od profanacji, wyrażając „oburzenie z powodu zaistniałej sytuacji”. Nie jest to jednak pierwsza profanacja kościoła w Lieusaint; kilka miesięcy temu doszło tam do podobnego aktu wandalizmu jak w Angers, którego ofiarą padły figury świętych, podobnie jak w Sainte-Madeleine – zdekapitowane. Do tej pory nie zidentyfikowano sprawcy.

za:bialykruk.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.