Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"Nie mogłem uczestniczyć w tej kampanii". Piłkarz ukarany za bojkot akcji przeciw homofobii

Piłkarz Nantes Mostafa Mohamed otrzymał od klubu karę finansową za to, że w meczu francuskiej ekstraklasy przeciwko Tuluzie odmówił założenia koszulki wyrażającej solidarność ze środowiskiem LGBT.Mało tego - cała suma zostanie przekazana organizacji SOS Homophobie.

"Stowarzyszenie będzie wiedziało, jak dobrze wykorzystać te pieniądze, aby walczyć z tą plagą" - napisano w oświadczeniu klubu.

Z okazji dorocznej kampanii "Gej czy hetero, wszyscy nosimy tę samą koszulkę", zawodnicy pierwszej i drugiej ligi francuskiej w miniony weekend założyli koszulki w kolorach tęczy.

Egipcjanin nie chciał założyć tęczowej koszulki, więc nie znalazł się w kadrze na mecz z Tuluzą. W nocy z niedzieli na poniedziałek wyjaśnił swoje motywy w mediach społecznościowych.

"Nie chcę się kłócić, ale muszę wyrazić swoje stanowisko. Szanuję wszystkie różnice i przekonania. Ten szacunek rozciąga się na innych, ale obejmuje również szacunek dla moich osobistych przekonań" - napisał gracz, który jest praktykującym muzułmaninem.

"Biorąc pod uwagę moje korzenie, kulturę i przekonania, nie mogłem uczestniczyć w tej kampanii. Mam nadzieję, że moja decyzja zostanie uszanowana" - stwierdził Mohamed.

Piłkarz doświadczył nieprzyjemności po wygłoszeniu swojego stanowiska. Nantes w oświadczeniu stwierdziło, że "potępia w najostrzejszych słowach groźby wobec Mostafy Mohameda i jego rodziny". Kilku piłkarzy Tuluzy również nie znalazło się w kadrze meczowej z powodu braku poparcia dla akcji. Wśród nich był również były napastnik Stali Mielec - Said Hamulic.

za:www.niedziela.pl


***

LGBT-owski zamordyzm w praktyce. Nie będzie unijnych środków dla samorządów broniących rodziny?

„To zwycięstwo miłości nad nienawiścią i podkreślenie zaangażowania UE w równe prawa. Wszyscy, którzy nadal trzymają się dyskryminacji, mogą pożegnać się z unijnymi funduszami”, triumfował agitator gender-owego lobby przy Parlamencie Europejskim – Pierre Karleskind. Wiceprzewodniczący intergrupy ds. LGBT komentował w ten sposób informacje, że przyznawane przez Brukselę środki nie trafią do polskich samorządów, które przyjęły uchwały w obronie rodziny.

O pozbawieniu konserwatywnych samorządów dopływu środków z UE dowiadujemy się z listu skierowanego do Karleskinda przez komisarzy KE. Elisa Ferreira – odpowiedzialna za reformy i politykę spójności oraz Nicolas Schmitt, zajmujący się rynkiem pracy i „sprawami społecznymi”, poinformowali w piśmie, że zgodnie z treścią porozumienia Polski z Unią, fundusze spójności mogą zostać wstrzymane względem podmiotów podejmujących „jakiekolwiek działania dyskryminujące”.

Za takie właśnie eurokraci uznali dokumenty samorządów deklarujące przywiązanie do tradycyjnej rodziny i zamiar jej prawnego i politycznego wsparcia. „Ta klauzula obejmuje gminy, powiaty i województwa. Komisja będzie nadal monitorowała sytuację na miejscu i oczekuje ona od Polski, że rygorystycznie będzie przestrzegać tej klauzuli”, wyjaśniali brukselscy urzędnicy.

„Wiadomość do polityków z tych regionów jest jasna: dyskryminujesz, nie dostajesz ani grosza z Unii Europejskiej”, komentował agitujący na rzecz lobby LGBT Karleskind. Europoseł przekonywał również, że pozbawienie regionów niechętnych tęczowej opresji środków unijnych to oznaka zaangażowania eurokratów w walkę o … „równe prawa”.

W 2019 roku szereg polskich samorządów – w tym niemal 200 gmin i powiatów oraz 5 województw – przyjęło uchwały w obronie rodziny i tradycyjnych wartości społecznych, w których wyrażano przywiązanie do instytucji małżeństwa – związku kobiety i mężczyzny i zgodnych z naturalnym porządkiem ról płciowych. Sygnatariusze zobowiązywali się chronić ten zdrowy porządek oraz wyrażali sprzeciw wobec nurtów dążących do jego zniszczenia, takich jak lobby LGBT i ideologia gender.

W skutek prowokacji jednego z agitatorów tęczowego środowiska- Barta Staszewskiego- samorządy, które przyjęły zdrowo-rozsądkowe uchwały, zaczęto nazywać „strefami wolnymi od LGBT”. Aktywista tabliczki z takim napisem umieszczał przy tablicach wjazdu do miejscowości – powodując lawinę kontrowersji. Zachodni odbiorcy przekonani byli, że podobne oznaczenia rzeczywiście umieszczone były przez lokalne władze.

za:pch24.pl

***
Stare hasło w nowym wydaniu? - Lewizno wszystkich krajów i nacji... łączcie się?...

k

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.