Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katolickie przedszkole w Hesji: Dzień Matki i Dzień Ojca źródłem „wykluczenia”

Przedszkole St. Hubertus w miejscowości Amöneburg-Mardorf w kraju związkowym Hesja w związku ze zbliżającymi się Dniem Matki (w Niemczech obchodzonym w drugą niedzielę maja, w 2023 r. 14 maja) i Dniem Ojca (39 dni po Niedzieli Wielkanocnej, w 2023 r. 18 maja) poinformowało rodziców swoich podopiecznych, że w tym roku dzieci wraz z opiekunami nie będą przygotowywać samodzielnie wykonywanych podarunków z tej okazji.

Jako powód podało w skierowanym do nich liście, iż „w dzisiejszych czasach, w których różnorodność przybiera coraz większą wartość, chcielibyśmy stanowić przykład i nie wykluczać nikogo. Często w Dniu Matki i Dniu Ojca przygotowuje się stereotypowe prezenty, jak np. kwiaty dla matki albo narzędzia dla ojca. To jest przypuszczalnie fajny gest dla wielu ojców i matek, ale wyklucza część społeczeństwa (…). Oprócz tego układ „matka, ojciec, dziecko/dzieci” nie jest już normą w dzisiejszych rodzinach. Prezent z okazji Dnia Ojca, gdy w rodzinie nie ma ojca, jest nie tylko bezwartościowy, ale także może poddać w wątpliwość tożsamość dziecka. Aby oddać sprawiedliwość wszystkim ludziom, musielibyśmy przygotować z każdym pojedynczym dzieckiem indywidualny prezent. Tym postanowieniem nie chcemy odbierać wartości Dniowi Matki albo Ojca, oni wszyscy dokonują czegoś wielkiego!”.

Decyzja ta spotkała się z krytyką ze strony zarówno rodziców dzieci, jak i lokalnych polityków. Rzecznik prasowy diecezji Fulda, Matthias Reger, pod którą podlega przedszkole, określił pismo jako „prowadzące do nieporozumienia”, zapewniając, że „Przedszkole będzie nadal mieć katolicki profil i starać się o chrześcijański obraz rodziny. Jednocześnie nie będzie się wykluczać innych rzeczywistości i modeli życia. Przedszkole skontaktuje się jeszcze raz z rodzicami, żeby wyjaśnić nieporozumienie”.

za:bialykruk.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.