Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niemiecka prasa: LGBT na celu Kościoła i PiS

"Społeczność LGBT w Polsce znalazła się na celowniku Kościoła i rządu PiS" - pisze niemiecka agencja prasowa DPA.
DPA, a w ślad za nią inne niemieckie media, piszą o dylemacie, jaki mają członkowie polskiej społeczności LGBT.
Autorka artykułu Oliwia Nowakowska pisze, że społeczność ta "znalazła się w Polsce na celowniku Kościoła i narodowo-konserwatywnego rządu PiS".

W jej ocenie młode pokolenie Polaków "kolektywnie prawie całkowicie odwróciło się od Kościoła". Jako jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy wskazano m.in. wypowiedź abp Jędraszewskiego, który określił LGBT mianem "tęczowej zarazy".

"W PiS nie brakuje przykładów nagonki na mniejszość LGBT" - czytamy w artykule. Jednym zaś z przykładów rzeczonej nagonki są słowa Andrzeja Dudy, że LGBT to nie ludzie, tylko "ideologia".

Według danych statystycznych, członkami Kościoła katolickiego w Polsce jest 85 proc. społeczeństwa - 33 miliony Polaków. "To oczywiste, że wśród nich są też osoby queer" - czytamy na łamach DPA.

Zdaniem autorki artykułu, PiS chce dotrzeć do wyborców po 50 roku życia, konserwatywnych i wierzących, wobec czego "Kościół dostaje władzę od rządu, a księża popierają publicznie tylko PiS".

"Także osoby wierzące, które są heteroseksualne, skarżą się, że kazania są coraz bardziej polityczne" - czytamy w artykule.

Polski Kościół stoi na stanowisku, że osoby LGBT nie są w nim mile widziane, zaś liberalizacja przeszkadza Kościołowi w utrzymaniu swych wpływów - takie tezy głosi publikacja DPA.

"(...) dopóki PiS jest u władzy, nie będziemy w stanie zbudować mostu" pomiędzy religijną częścią społeczności LGBT, a konserwatywną częścią społeczeństwa - głosi publikacja.

za:www.fronda.pl

***

Stały dylemat-dlaczego ten naród dotykany jest taki..."celowaniami" i przypadłościami?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.