Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nieszkodliwa społecznie mowa nienawiści

Sąd Najwyższy utrzymał wyrok sądu apelacyjnego i umorzył sprawę Jakuba Żulczyka oskarżonego o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy poprzez nazwanie go na FB „debilem”.
Słownik języka polskiego podaje, że słowem tym jest pogardliwie określany człowiek ograniczony, głupi.

Absurdalna była argumentacja niższych instancji, w myśl której wpis Żulczyka był ostrą krytyką, a nie znieważeniem.
Podkreślono przy tym, że „powinno się brać pod uwagę cały wpis i jego kontekst”.
SN przebił poprzednie orzeczenia i uznał, że wprawdzie znaczenie słowa „debil” jest znieważające, lecz jego szkodliwość społeczna – znikoma.
Czy język pisarza nie jest podręcznikowym przykładem tak piętnowanej przez środowiska lewicowo-liberalne mowy nienawiści? Czy znieważanie prezydenta jest zjawiskiem społecznie nieistotnym i nieszkodliwym tylko dlatego, że wywodzi się on z PiS?

Leszek Galarowicz

za:niezalezna.pl


***
Czy zatem nazwanie wyroku "debilnym" byłoby znieważeniem wydających?...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.