Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

PO przeciwko życiu

Po postulatach programowych wprost przeciwnych życiu Platforma Obywatelska brnie w nieodpowiedzialny przekaz, że ciąża jest zagrożeniem dla matki. Próbuje wyrzucić z debaty publicznej fakt, że życie zaczyna się wraz z poczęciem.
Platforma Obywatelska wpisała do swojego programu postulaty przeciwko życiu.

 – To polska kobieta zdecyduje o swoim macierzyństwie – powiedział Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

I te słowa Donald Tusk rozumie w następujący sposób, co potwierdziła w swojej wypowiedzi poseł Barbara Nowacka:

    – Prawo do aborcji w Polsce zostanie zliberalizowane – oznajmiła.

Nie ma prawa do tzw. aborcji, bo nikt nie ma prawa pozbawić kogoś życia. Nikt nie ma prawa dokonać zamachu na życie bezbronne, niewinne, poczęte życie, którego krzyk będzie niemy, ale to krzyk człowieka. Platforma sięga po Barbarę Nowacką, daje jej miejsce na listach, ale też czyni z zabójstwa element programu.

    – Jajko to nie jest kura, a płód, zarodek, zygota i zlepek komórek nie jest dzieckiem – te słowa padły już w Sejmie z ust Barbary Nowackiej, gdy nie była jeszcze posłem.

Ale to słowa, które przecież są próbą całkowitego wyrzucenia z debaty publicznej słowa „nienarodzone dziecko”, próbą zakwestionowania nauki, brnięciem w zbrodniczą cywilizację śmierci. Odmawiając dziecku prawa do życia, forsując tzw. aborcję na życzenie do 12. tygodnia, z ust Donalda Tuska padają cyniczne uzasadnienia.

    – Jeśli naprawdę w sercu masz dekalog, jeśli naprawdę jesteś chrześcijanką, chrześcijaninem, to musisz być po stronie kobiet w tym sporze – mówił przewodniczący PO.

    – Mamy cały czas prowadzenie polityki śmierci, czyli prowadzenie mordowania nienarodzonego człowieka. Co jest ogromne zagrożenie dla naszej rodziny i dla naszego społeczeństwa – wskazał prof. Marcin Szewczak, prawnik.

Życie ludzkie rozpoczyna się wraz z poczęciem – to nauka, nie ideologia.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.