Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Aleksandrów Łódzki: Muzyk z kukłą zakrwawionej zakonnicy

W Aleksandrowie odbył się Summer Dying Loud, czyli festiwal muzyki metalowej. I choć wydarzenie ma swoich zwolenników, tym razem spotkało się z protestem mieszkańców jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Od 7-9 września trwała 14. edycja muzycznych wystąpień wykonawców z różnych krajów, takich jak: Benediction, My Dying Bride, Enslaved, Coroner, Katatonia, Dismember, Crippled Black Phoenix. Oprócz koncertów odbywały się konkursy i pokazy, a także sprzedaż różnych gadżetów. Nie zabrakło też mniej oczywistej rozrywki, na przykład ślizgu „do piekła”, czyli basenu wypełnionego czerwoną wodą.

Jednak kulminacyjnym punktem potwierdzającym skandaliczność wydarzenia w Aleksandrowie Łódzkim było zachowanie jednego członka zespołu, który na scenie trzymał w ręku kukłę w kształcie zakrwawionej głowy zakonnicy.

W drugim dniu wydarzenia przed Urzędem Miejskim mieszkańcy zebrali się na modlitwie różańcowej w intencji zadośćuczynienia Bogu za bluźniercze czyny uczestników festiwalu metalowego Summer Dying Loud. Obecnie w wielu mediach autorzy tekstów akceptują wandalizm na festiwalowej scenie, krytykując i przypisując absurdalność aleksandrowskim katolikom.

Julia Saganiak

za:lodz.niedziela.pl


***
Szatańskie próby...
Nieraz udane... przez chwilę... Oby nie wieczną - biedne zwiedziaki...

Przecie i "une" mają dusze.

Nieśmiertelne.
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.