Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Hiszpański europoseł nie przebiera w słowach: Rząd Tuska to zlepek typu „Frankenstein”

– Nazywam się Hermann Tertsch, jestem eurodeputowanym z ramienia partii VOX i chciałbym z tego miejsca w Brukseli potępić absolutnie zawrotny proces niszczenia instytucji i praw, jakiego dopuszcza się nowy polski rząd, sformowany przez specyficzną koalicję, zlepek typu „Frankenstein”, skupiającą polski odpowiednik Partii Ludowej oraz socjalistów i komunistów na czele z premierem Donaldem Tuskiem

– powiedział Hermann Tertsch, hiszpański europoseł i polityk VOX.

Legenda hiszpańskiego dziennikarstwa, publicysta i pisarz, a obecnie eurodeputowany partii VOX Hermann Tertsch w ostry sposób odniósł się do ostatnich działań rządu Donalda Tuska.

    Chciałbym z tego miejsca w Brukseli potępić absolutnie zawrotny proces niszczenia instytucji i praw, jakiego dopuszcza się nowy polski rząd, sformowany przez specyficzną koalicję, zlepek typu „Frankenstein”, skupiającą polski odpowiednik Partii Ludowej oraz socjalistów i komunistów na czele z premierem Donaldem Tuskiem – stwierdził Tertsch.

Hiszpański polityk przypomniał również osadzenie w więzieniu polityków PiS Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika.

– Od paru tygodni są u władzy, a już zdążyli zatrzymać, a potem uwięzić dwóch parlamentarzystów, przetrzymując ich tygodniami w więzieniu – podkreślił hiszpański europoseł.

Zdaniem Tertscha to, co jest bardzo niepokojące to fakt, że „demontują prawa i reguły w sposób alarmujący, bardzo podobny do tego, co premier Sánchez przeprowadza w Hiszpanii, czyli zamach na instytucje, ich przejęcie, bez oglądania się na legalność tych działań”.

Tertsch: Komisja Europejska milczy

Europoseł VOX zwrócił także uwagę na znamienne milczenie unijnych instytucji w sprawie tego, co dzieje się w Polsce po 13 grudnia 2023 r.

    Wszystko to dzieje się przy absolutnym milczeniu ze strony Komisji Europejskiej, co czyni ją współwinnym tego procederu. KE, która przez tyle lat grzmiała o rzekomym łamaniu prawa w Polsce, teraz gdy dzieje się to rzeczywiście - milczy!

– zauważył Hermann Tertsch.

– Powtarzam, to jest skandaliczne, że Komisja Europejska i UE nie reaguje na demontaż demokracji, tej polskiej i tej hiszpańskiej. Teraz także widzimy groźby wobec Węgier, które słusznie czy nie - ale przecież mają prawo korzystać z prawa weta. Mają więc plany gospodarczego zniszczenia Węgier w ramach odwetu, i grożą Víctorowi Orbánowi, aby zgodził się na dyktowane warunki. Bruksela i Komisja Europejska sięga więc po uprawnienia, kompetencje których nie ma – dodał.

za:www.tysol.pl


***

Instytut Pamięci Narodowej informuje, że nie ma zgody na likwidację symboli pamięci

Instytut Pamięci Narodowej będzie reagował na każdą próbę likwidacji symboli pamięci narodowej w przestrzeni publicznej. IPN gotowy jest również na kroki prawne w takich sprawach.

W ubiegłym tygodniu kierownictwo Ministerstwa Klimatu i Środowiska usunęło ze swojego budynku tablicę poświęconą Żołnierzom Niezłomnym wraz z symbolem Polski Walczącej. Ten symbol chroniony jest polskim prawem – przypomniał prezes Instytutu Pamięci Narodowej, dr Karol Nawrocki.

    – Dopuszczono się haniebnych czynów. To, co nie udało się Niemcom i Sowietom, czyli likwidacji symbolu Polski Walczącej, zostało dokonane rękami polskich urzędników w wolnej, demokratycznej i niepodległej Polsce – wyjaśnił dr Karol Nawrocki.

Mimo zapowiedzi urzędników resortu klimatu i środowiska znak Polski Walczącej nie wrócił na swoje miejsce. Podobne przypadki związane z innymi symbolami i postaciami historycznymi mają miejsce w całym kraju. W pomorskim urzędzie wojewódzkim w Gdańsku przesunięto tablicę poświęconą prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Pozbawiono też jego patronatu nad jedną z sal urzędu.

    – Chciałem zaapelować do wszystkich urzędników szczebla centralnego, ale też urzędników wojewódzkich, powiatowych i gminnych, aby nie ekstrapolowali swoich politycznych i światopoglądowych emocji i nie niszczyli polskiej świadomości historycznej, która odnosi się do prawdy historycznej – akcentował dr Karol Nawrocki.

Zgłoszenia dotyczące niszczenia symboli narodowych Instytut przyjmuje pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapowiada też podejmowanie działań edukacyjnych oraz prawnych.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.