Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rząd Donalda Tuska wraca do pomysłu zrównania tzw. związków partnerskich z małżeństwami


Rządzący będą forsować przepisy dotyczące tzw. związków partnerskich. Przewodnicząca klubu Lewicy, Anna Maria Żukowska, powiedziała, że w koalicji jest „zielone światło” dla takiej ustawy.


Podczas sobotniej parady środowisk LGBT w Warszawie ma zostać ogłoszone zakończenie prac nad regulacjami. Środowiska lewicowe i politycy KO chcą dać tzw. związkom partnerskim takie same prawa, jakie mają małżeństwa w Polsce.

PSL ma się jeszcze nie zgadzać na zapis o tzw. wewnętrznym przysposobieniu dzieci. Z kolei poparcie dla ustawy zapowiedział już marszałek Szymon Hołownia z Polski 2050.

Po spadku w sondażach i słabych wynikach wyborczych Lewica zawsze „podkręca” postulaty światopoglądowe – zwrócił uwagę poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski.

    – W obliczu różnych problemów, które są w Polsce, sprawa związków partnerskich wydaje się problemem zupełnie nieistotnym, a także nieinteresującym wyborców, o czym świadczą wyniki wyboru. Jeśli chodzi o ustawę o związkach partnerskich, to podstawowe pytanie zawsze jest o konstytucyjność, zgodność z obowiązującą konstytucją. Trzeba pamiętać, że artykuł osiemnasty jasno definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. To oznacza zakaz tworzenia instytucji prawnych, które dawałyby możliwość zawierania małżeństw jednej płci, a także oznacza zakaz tworzenia (…) różnego rodzaju związków partnerskich, które by przypominały małżeństwo czy de facto były równe małżeństwu – zaznaczył poseł Bartłomiej Wróblewski.

Poseł PiS powiedział, że nawet jeśli projekt uzyska poparcie w parlamencie, to w obliczu wątpliwości konstytucyjnych prezydent Andrzej Duda powinien zawetować te przepisy.

Jak wskazał Bartłomiej Wróblewski, forsowanie tzw. związków partnerskich pokazuje, że koalicja rządząca jest zdeterminowana w przeprowadzaniu rewolucji kulturowej w Polsce. Nie bierze się pod uwagę – jak podsumował poseł – przepisów konstytucji ani poglądów istotnej części społeczeństwa.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.