Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rząd nie wpuszcza TV Republika na konferencje. KRRiT protestuje! Sprzeciw wobec łamania prawa

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła sprzeciw wobec łamania prawa przez władze administracji publicznej w związku z licznymi sytuacjami zakazu wstępu przedstawicielom Telewizji Republika na konferencje i briefingi prasowe członków rządu. Dziś Republika ponownie nie została wpuszczona na konferencję premiera Donalda Tuska.

Przez ostatnich kilka miesięcy obserwuje się w przestrzeni życia publicznego liczne odmowy dostępu do informacji ze strony administracji państwowej wobec dziennikarzy z TV Republika. Blokowanie dziennikarzom dostępu do informacji o działaniach organów państwowych uniemożliwia im wykonywanie swoich podstawowych obowiązków wynikających z ustawy Prawo prasowe – czytamy w komunikacie KRRiT.

Krajowa Rada przypomniała, że art. 2 tejże ustawy wskazuje wprost, że „Organy państwowe zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej stwarzają prasie warunki niezbędne do wykonywania jej funkcji i zadań, w tym również umożliwiające działalność redakcjom dzienników i czasopism zróżnicowanych pod względem programu, zakresu tematycznego i prezentowanych postaw.” Ponadto art. 61 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej  wyraźnie mówi o prawie obywateli do uzyskania informacji o działalności organów władzy publicznej.
Także art. 4 ustawy o dostępie do informacji publicznej mówi o obowiązku władz publicznych do udostępniania informacji. Zaś art. 18 wskazuje, że dostęp do informacji nie może być umożliwiany tylko wybranym podmiotom. Ponadto nie wolno utrudniać prasie zbierania materiałów krytycznych ani w jakikolwiek sposób tłumić krytyki, o czym mówi art. 6 ustawy Prawo prasowe.

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji domaga się równego traktowania wszystkich dziennikarzy i równego dostępu do informacji publicznej, który umożliwi odbiorcom wszystkich mediów zapoznanie się z działaniami organów władzy państwowej - napisano w komunikacie.

    Rząd Donalda Tuska w rażący sposób łamie prawo i polską konstytucję. Próbuje zniszczyć fundament demokracji jakim jest wolność słowa. W przeszłości w tej sprawie wypowiadał się Adam Bodnar krytykując działania utrudniające pracę dziennikarzom czy teraz podejmie działania jako Prokurator Generalny? – skomentował szef wydawców Republiki Jarosław Olechowski.

za:niezalezna.pl


***

Czyszczenie w neo-mediach trwa. Audycje w PR 24 stracił Piotr Gociek

Czyszczenie przejętych w grudniu zeszłego roku przez ppłk. Sienkiewicza mediach publicznych trwa. Audycje i programy czyszczone z polskich konserwatywnych dziennikarzy, standardy wyznacza teraz funkcjonariuszka PNŚ. W ramach nowych porządków z "Polskim Radiem 24" pożegnano Piotra Goćka. Dotąd publicysta, znany także z naszej anteny, prowadził dwie audycje w PR24 - byli to "Nakręceni" i "Posłowie".

Obie audycje poświęcone były kulturze. W PR 24 zostały już po nich tylko podcasty - jak podkreśla Piotr Gociek: "Nie wiem jak długo".

za:tvrepublika.pl

***
Jakie... geny - takie zwyczaje...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.