Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Muzeum II Wojny Światowej perfidnie „przywróciło” wystawę o Pileckim? Prezes IPN: w miejscu, gdzie dotychczas była opowieść o Rotmistrzu, jest hydrant

„W miejscu, gdzie dotychczas (w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – red.) była opowieść o Rotmistrzu, którego nie można było pominąć obojętnie, jest hydrant”, alarmuje we wpisie opublikowanym na platformie X dr Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Kilka dni temu opublikowano informację o skandalicznych decyzjach, które

skutkowały uśnięciem z wystawy stałej Muzeum II wojny światowej informacji o św. Maksymilianie Kolbe oraz rodzinie Ulmów. Z wystawy miała zniknąć również historia rtm. Witolda Pileckiego. W obrzydliwy sposób tych decyzji bronił m.in. były dyrektor Muzeum prof. Paweł Machcewicz twierdząc, że ojciec Kolbe w swoim czasie publikował „jadowite i antysemickie teksty”.

Dzięki zdecydowanej presji opinii publicznej władze Muzeum wycofały się ze swojej pierwotnej decyzji. Problem w tym, że w przypadku rtm. Pileckiego informacje na jego temat zostały okrojone do minimum.

„Rotmistrz Witold Pilecki w Muzeum II Wojny Światowej – jest obecny.
Potwierdził to przed momentem doktor Marek Szymaniak, który żeby zapoznać się z wizerunkiem Pana Rotmistrza – w przestrzeni wystawowej obejmującej 5 tysięcy metrów kwadratowych – wziął ze sobą lupę.
W miejscu gdzie dotychczas była opowieść o Rotmistrzu, którego nie można było pominąć obojętnie, jest hydrant.
I śmieszne, i straszne”, napisał komentując sprawę na platformie X dr Karol Nawrocki, prezes IPN.

Z kolei internauci komentujący wpis Nawrockiego napisali m. in.:

„Poświęcenie tego wielkiego Polaka, jakim był Witold Pilecki, jest dziś wyrzucane w błoto… Hańba!”;

„Po co nam rotmistrz Pilecki jak mamy Rudolfa Hessa?;

„Mali ludzie umniejszają w ten sposób czyny wielkich, a karłów moralnych wystawiają na piedestał (patrz przykład Bolka)”.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.