Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Krok po kroku. Genderbajka za pieniądze podatnika. Ministerstwo kultury sponsoruje homoseksualne akcje adresowane do dzieci

"Przytul swojego demona" - taki tytuł nosi planowana na 2 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie wystawa połączona z "warsztatami edukacyjnymi", skierowana do dzieci od lat 10 do 12. Cel - oswoić najmłodszych z ideologią środowisk homoseksualnych pod przykrywką akcji antydyskryminacyjnych. Inicjatywa budząca sprzeciw rodziców i pedagogów jest finansowana ze środków miejskich - galeria jest placówką miejską - i środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z informacji zamieszczonych na plakacie promującym imprezę wynika, że ma być ona zorganizowana na zakończenie trwającej w Bunkrze Sztuki wystawy autorstwa Karola Radziszewskiego "Backstage". Prace tego artysty - męskie akty - były wystawiane w Muzeum Narodowym w Warszawie podczas eventu "Ars Homo Erotica" - wystawy będącej promowaniem środowisk homoseksualnych. Jak informują organizatorzy, "tematyka wystawy będzie nawiązywała do baśni autorstwa Magdaleny Stoch, autorki bajek antydyskryminacyjnych". Pseudoartystyczne prace Karola Radziszewskiego, zaprezentowane na wystawie towarzyszącej warsztatom dla dzieci, są po prostu pornografią homoseksualną i trudno sobie wyobrazić, że mogłyby je oglądać małe dzieci. Wystawa "Backstage" ma zakończyć się 3 kwietnia.

Autorka warsztatów, psycholog, była organizatorką podobnych warsztatów, które odbyły się w grudniu w Krakowie i które już wprost były reklamowane jako "cykl spotkań koncentrujących się na problematyce dyskryminacji ze względu na odmienność fizyczną, kulturową oraz płeć". Zdaniem pomysłodawców tamtej akcji, "tematyka warsztatów inspirowana jest najnowszymi badaniami z zakresu kulturowej teorii płci (gender), teorii odmienności (queer) i studiów postkolonialnych". Ewidentnie stanowi to podłoże pod promowanie ideologii środowisk homoseksualnych i przygotowanie gruntu do oswojenia dzieci z tym skrajnie lewackim światopoglądem. Zaniepokojony warsztatami i wystawą rzekomo dla dzieci jest Arkadiusz Stelmach ze Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi, z którym rozmawiał "Nasz Dziennik". - Niepokojące jest to, że warsztatom "edukacyjnym" dla dzieci towarzyszy wystawa "Backstage" prezentująca skandaliczne i nieodpowiednie dla dzieci zdjęcia, w dodatku zdjęcia artysty, który wcześniej zaprezentował swoje prace w Muzeum Narodowym na wystawie "Ars Homo Erotica". Oburzające natomiast jest to, że cały projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków miejskich - podkreśla Arkadiusz Stelmach. Jak dodaje nasz rozmówca, organizowanie takich wystaw jest przygotowywaniem gruntu, "atmosfery" do tego, aby w przyszłości oswajać dzieci i młodzież z ideologią środowisk homoseksualnych i fałszywie pojętej tolerancji. - Pozwalanie na to, aby młodzi ludzie mieli jakąkolwiek styczność z taką estetyką, terminologią, jest czymś niedopuszczalnym - podkreśla. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi otwarcie protestuje przeciwko tej akcji.

"Nasz Dziennik" zwrócił się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zapytaniem o powody dofinansowania warsztatów. Nie otrzymaliśmy jednak do tej pory odpowiedzi. Natomiast w biurze rzecznika Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki usłyszeliśmy, że warsztaty edukacyjne dla dzieci rzeczywiście towarzyszą wystawie "Backstage", jednak wysnuwanie z informacji zawartych na stronie internetowej Galerii wniosków, jakoby jej celem była promocja ideologii środowisk homoseksualnych, jest - jak usłyszeliśmy - nadinterpretacją.

- Dojrzali ludzie powinni chronić dziecko, a nie mu szkodzić. Tymczasem organizowanie dzieciom tego typu wystaw i "imprez", które mają na celu promować jakieś elementy demoniczne czy związane z ideologią środowisk homoseksualnych, jest jawnym szkodzeniem najmłodszym. Należy zapytać, na czym rzeczywiście zależy organizatorom takich wystaw - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" prof. Urszula Dudziak, psycholog, teolog, kierownik Katedry Psychofizjologii Małżeństwa i Rodziny Instytutu Nauk o Rodzinie KUL. - Czy zależy im na wychowaniu dziecka, czy raczej na promowaniu konkretnej ideologii? W ostatnim czasie widać bardzo dużą presję na społeczeństwo - zarówno na dorosłych, jak i na młodzież i dzieci - związaną z promowaniem polityki płci, czyli gender, oraz z różnorodnością płciową, czyli queer - zauważa nasza rozmówczyni. Według pedagog, takie działania zamiast wskazywania na komplementarność płciową i współdziałanie, zamiast dowartościowania roli małżeństwa, zamiast rzetelnej polityki prorodzinnej, mogą mieć poważne skutki, niezwykle szkodliwe dla późniejszego rozwoju psychofizycznego młodego człowieka. Mało tego, wykorzystywanie demonicznych elementów, czego przykładem może być plakat reklamujący wystawę (znajduje się na nim jakiś bliżej nieokreślony stwór z zakreślonymi oczami), wpisuje się w coraz powszechniejsze ostatnio zjawisko promowania okultyzmu - w filmach, bajkach, książkach. - Małe dzieci powinny być otaczane troską rodziców i nauczycieli, którzy są zobligowani do tego, aby chronić swoich podopiecznych przed niebezpiecznymi i niezwykle szkodliwymi w skutkach "akcjami", będącymi w istocie promowaniem antywartości i zaprzeczeniem idei wychowania - podkreśla prof. Dudziak.

Paulina Jarosińska


za: NDz http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110401&typ=po&id=po07.txt (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.