Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Terlikowski: Dorzynanie medialnej konkurencji trwa

Media są coraz bardziej obiektywne i wolne od politycznych sympatii. Rząd może już nie niepokoić się o to, że w którejś z głównych stacji telewizyjnych ktoś będzie go przesadnie ostro atakował. Teraz więc nadszedł czas na dorżnięcie mniejszych graczy medialnych i systematyczne niszczenie telewizji niepokornych i niezależnych. Trudno inaczej, niż jako otwartą walkę z Radiem Maryja i Telewizją Trwam, potraktować decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o odmowie udzielenia koncesji cyfrowej telewizji z Torunia. Opowieści o tym, że rada kierowała się przy tej decyzji dostępem widzów do różnorodnej oferty programowej, brzmią mniej więcej tak, jak zapewnienia Donalda Tuska, że kocha on Prawo i Sprawiedliwość czy Radosława Sikorskiego, który zapewnia, że chce nawrócenia a nie dorżnięcia watahy. Zapewnienia te brzmią tym bardziej absurdalnie, że opowieści o dostępie do różnorodnych treści służą usprawiedliwieniu odebrania prawa jednemu, z odmiennych od pozostałych, nadawców do nadawania.

I trudno nie dostrzec, że jest to kara dla niepokornej i nierządowej telewizji, która – mimo nieustannych szykan – nie chce wpisać się w prorządową propagandę. Na to zgody, w państwie rządzonym przez Tuska, zgody być nie może. Tu wszyscy mają mówić jednym głosem, powtarzając, że Donald jest wielki, a jego rząd jedyną nadzieją Polaków. Jak ktoś mówi inaczej, to trzeba mu odebrać prawo do nadawania. I właśnie to się dzieje. W imię dobrego samopoczucia premiera odbiera się Polakom prawo do różnorodnej informacji, poznania odmiennej od rządowej interpretacji rzeczywistości czy dostępu do nieobecnych, gdzie indziej newsów z życia Kościoła.

W takiej sytuacji, niezależnie od osobistego stosunku do Telewizji Trwam, trzeba protestować. Polityczni i medialni zamordyści nie mają prawa odbierać nam resztek pluralizmu w mediach. Demokracja bez niezależnych od reżimów rządzących mediów staje się martwa. I właśnie to widzimy obecnie w Polsce.
Tomasz P. Terlikowski

za: http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/terlikowski:_dozynanie_medialnej_konkurencji_trwa_18098 (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.